Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.06.2010 06:57
Na Nintendo 3DS jeszcze trochę poczekamy
731V

Na Nintendo 3DS jeszcze trochę poczekamy

Podczas konferencji E3 nie padła żadna konkretna data premiery konsolki 3DS. Nintendo przebąkiwało wcześniej, podczas spotkania z inwestorami, że nowy hardware pojawi się na rynku do marca 2011 roku. Jaka jest prawda? Już wiemy.xxxxx


Podczas konferencji Nintendo 3DS został zaprezentowany w odpowiednim entourage'u, natomiast zabrakło konkretów na temat daty premiery sprzętu. "Reggie" Fils-Aime, przez amerykańskiego oddziału Nintendo obwieścił jednak po imprezie w Los Angeles, że konsolkę wyświetlającą obraz stereoskopowy zobaczymy w sklepach maksymalnie do 31 marca 2011 roku:

"Nintendo planuje wydanie swojego nowego handhelda na wszystkich naszych głównych rynkach do21 marca 2011 roku" - powiedział Fils-Aime. "Powód dla którego nie ujawniliśmy na E3 ceny, ani przewidywanej daty premiery 3DS podczas targów E3 jest - po pierwsze - chcieliśmy najpierw zbadać wrażenia graczy i ich stosunek do naszej najnowszej propozycji. Po drugie: będziemy zapowiadać indywidualnie konsolkę na każdy z głównych rynków. Data premiery może się więc różnic w Japonii, USA i Europie. Natomiast pewnikiem jest, że 3DS wystartuje na wszystkich rynkach na pewno do 31 marca 2011. To nieprzekraczalna data"

Niektóre sklepy internetowe już zaczynają zbierać pre-ordery na 3DS-a. Strony takie jak EB Games wystawiły już na swoich witrynach ceny za nowe urządzenie (340$). Łatwo odnieść wrażenie, że te sklepy wiedzą coś więcej, niż cała reszta branży. Nie zawsze tak jednak jest w rzeczywistości. Na oficjalną poprzeczkę cenową 3DS-a musimy jeszcze poczekać.

Tagi: 3ds Nintendo