Iza Łęcka Iza Łęcka 29.09.2020 13:30
Untold Tales nowy wydawca gier
727V

Untold Tales nową siłą polskiej branży gier. Wydawca stawia na szczerość wobec graczy i deweloperów

Polska branża gier rozwija się coraz prężniej, o czym świadczyć może powstanie nowego wydawcy. Untold Tales, bo o nich mowa, to zespół składający się z byłych pracowników Techlandu, którzy jednoczą siły i stawiają na wyjątkowe, wciągające historie. Poznajcie szczegóły.

Mamy przyjemność przedstawić naszym czytelnikom nowego, polskiego wydawcę, który nie tylko zaoferuje wyjątkowe gry, ale i będzie wspierał utalentowane zespoły w dojściu do zamierzonych celów i spełnieniu swoich planów. Untold Tales to zespół składający się z doświadczonych specjalistów ds. produkcji, QA, bizdevu, marketingu i PR, którym nieobce są realia branży gier. Ekipą kierował będzie Maciej Łączny, były Producent i Head of Operations Techlandu:

“Obecnie jest nas w sumie około 10 osób. Wszyscy opuściliśmy Techland na różnych etapach naszej kariery, aby dołączyć do innych zespołów i projektów, ale głównie chodziło o zdobycie doświadczenia i wiedzy poza grami AAA. Byliśmy częścią wielu premier gier, współpracowaliśmy z twórcami z całego świata i przeszliśmy przez wiele sytuacji, które udowodniły, że potrzebni są bardziej sprawni i elastyczni wydawcy, którzy traktują deweloperów serio - jak partnerów, a nie wyrobników.”

Untold Tales przede wszystkim skupi się na produkcjach dla pojedynczego gracza, których najmocniejszą cechą będzie wyjątkowa historia, oferowana zarówno poprzez wciągający gameplay, jak i wartościową fabułę. W najbliższym czasie zespół planuje wydać dwie, mocno rozpoznawalne w środowisku graczy, gry. Pierwsza to The Hong Kong Massacre, która zmierza na platformę Nintendo Switch, zaś druga to Beautiful Desolation, która ukaże się na Playstation 4 oraz Nintendo Switch. Untold Tales pracuje również nad trzecim, jak dotąd nie zapowiedzianym tytułem, który zadebiutuje na PC i konsolach.

“Stawiamy na wyjątkowe historie, dlatego tak starannie dobieramy tytuły i studia, którym pomożemy wydać ich gry. Wydawanie 1 lub 2 gier w określonym czasie pozwala nam zagwarantować najlepsze wsparcie z możliwych - zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu produkcji. Zależy nam, by deweloperzy czuli się komfortowo współpracując z nami. Dzięki temu mogą skupić się na rzeczach dla nich ważnych, czyli tych związanych z produkcją gry, a nie całym zawiłym procesem ich wydawania. Czasy się zmieniły i tak samo zmieniły się najlepsze sposoby wydawania gier. Oznacza to również, że niektóre platformy są lepsze od innych dla określonych gier. Nie będziemy zmuszać deweloperów, by byli wszędzie i za wszelką cenę próbowali zmaksymalizować widoczność.” - powiedział Maciej Łączny, Prezes Zarządu.

Jak podkreśla Grzegorz Drabik,Wiceprezes Zarządu, Head of Business Development , jedną z podstawowych zasad wyznawanych przez zespół Untold Tales będzie szczerość wobec graczy i oferowanie kompletnych gier:

“Jeśli chodzi o graczy, nasze relacje chcemy budować na szczerości. Gry wydawane przez Untold Tales nie będą miały 3-etapowych kampanii przedsprzedażowych z płatnym DLC, które czai się tuż za rogiem. Chcemy zagwarantować, by każda wydawana przez nas gra posiadała najlepsze z możliwych wsparcie po premierze. Czy będą to darmowe aktualizacje lub większe rozszerzenia - wszystko zależy od planów i dostępności deweloperów. Ale mówimy jasno i od samego początku wyznajemy zasadę: “kupujesz kompletną grę”.”

Untold Tales pragnie dostarczać „kompletne gry”, które będą mocno wspierane po premierze, co możemy określić jako niezwykle profesjonalne i otwarte podejście wobec graczy. Naszej redakcji nie pozostaje nic innego, jak życzyć powodzenia całemu zespołowi i oczekiwać na pierwsze gry wydane przez firmę!

Źródło: Informacja prasowa:

Tagi: Beautiful Desolation polski wydawca gier The Hong Kong Massacre Untold Tales