Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 29.09.2020 10:50
Netflix serial
580V

Nawiedzony dwór w Bly. Filmik o tworzeniu nowego horroru Netflixa

Netflix ujawnił już pełny zwiastun "Nawiedzonego dworu w Bly". Platforma VOD postanowiła iść za ciosem i wydać kolejny materiał promocyjny.

Tym razem Netflix pokazuje sceny z tworzenia produkcji zwanej "Nawiedzony dwór w Bly". Chodzi oczywiście o serialowy horror, który stanowi drugą część antologii zapoczątkowanej 2 lata temu przez "Nawiedzony dom na wzgórzu".

W najnowszym filmiku Netflixa możemy zajrzeć za kulisy serialu. Twórcy antologii (Mike Flanagan i Trevor Macy) opowiadają o swoich głównych zamierzeniach i fabularnej trajektorii, którą przyjęli. Nie zabrakło też wspomnienia o źródłach całej historii. Chodzi o opowieści o duchach pisane przez Henry'ego Jamesa.  Fabuła drugiego sezonu serialu opiera się przede wszystkim na opowiadaniu "The Turn of the Screw" z 1898 roku.

"Nawiedzony dwór w Bly" zaprezentuje w kolejnych odcinkach losy kobiety, która została zatrudniona w tytułowym dworze do opieki nad dwójką dzieci. Po pewnym czasie okazuje się, że posiadłość skrywa bardzo niepokojące tajemnice.

Sprawdźcie też przy okazji ostatni zwiastun serialu. Produkcja trafi do oferty Netflixa już 9 października.

Tagi: netflix serial vod