Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.09.2020 20:40
Były szef Rockstar North ma budżet na Everywhere
7684V

GTA otrzyma godnego rywala? Były szef Rockstar North ma budżet na Everywhere

GTA 5 nieustannie cieszy się wielkim zainteresowaniem, a Rockstar przygotowuje się do premiery next-genowej wersji. Tytuł może osiągnąć sukces na kolejnej platformie, ale w następnych latach na rynku ma pojawić się gra, która zagrozi całej marce Grand Theft Auto. Leslie Benzies zebrał budżet na Everywhere.

Leslie Benzies był przez lata prezesem Rockstar North i to między innymi dzięki jego pracy Grand Theft Auto wyrosło na jedno z największych IP na świecie. Szef opuścił studio w 2016 roku i pozwał nawet Take-Two na 150 mln dolarów – jego zdaniem korporacja nie wypłaciła mu należytego honorarium.

Sprawa sądowa została zakończona w 2018 roku, ale rok wcześniej Leslie Benzies założył studio Build a Rocket Boy, które zatrudniło już ponad 130 deweloperów i na liście znajdują się między innymi specjaliści odpowiedzialni za GTA 5. Colin Entwistle (programista), Felipe Busquets (główny animator przerywników filmowych), Craig Conner (reżyser muzyczny) czy też Matthew Smith (reżyser audio) pracują ponownie dla Benziesa.

Teraz The Telegraph potwierdza, że studio Leslie'a Benziesa w ostatniej rundzie finansowania zebrało niezbędne 32 mln funtów, które pozwolą im przygotować „największego rywala GTA”. W Everywhere (tak nazywa się pierwsza gra studia) zainwestowało między innymi NetEase.

Teraz Leslie Benzies może kontynuować prace nad zrealizowaniem gry, która ma pogrążyć Grand Theft Auto i zapewnić nową jakość w otwartym świecie. W swoim czasie szef Build a Rocket Boy powiedział, że Everywhere zaoferuje wiele tradycyjnych mechanik, ale w każdej zaproponuje coś nowego, ponieważ deweloperzy czerpią inspirację w każdym miejscu (Everywhere).

W Everywhere gracze mają poczuć prawdziwą wolność i trafić do otwartego świata prezentującego nową jakość rozgrywki. Od pierwszej zapowiedzi tytuł jest określony jako „największego GTA”, ponieważ nad pozycją czuwają osoby, które pozwoliły osiągnąć Grand Theft Auto wielki sukces.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/former-rockstar-north-boss-raises-42m-for-his-gta-rival/

Tagi: Everywhere Leslie Benzies Rockstar North