PS5 i PS4 nie otrzyma Football Manager 2021, bo Sony nie dostarczyło devkitów

Gry
4925V
PS5 i PS4 nie otrzyma Football Manager 2021, bo Sony nie dostarczyło devkitów
Iza Łęcka | 25.09.2020, 07:35

Wiele wskazuje na to, że Sony nie było zainteresowane zaoferowaniem swoim sympatykom Football Manager 2021. Deweloperzy ze Sports Interactive nie otrzymali od japońskiego producenta narzędzi, dzięki którym mogliby przygotować grę na PS5 i PS4.

Marka Football Manager posiada szerokie grono sympatyków na całym świecie, wśród których nie brakuje graczy specjalnie dla tej serii trzymających w domach komputery lub decydujących się na zakup laptopów. Sports Interactive stworzyło giganta, którego systematycznie ulepsza, oferując coraz nowsze funkcje.

Wczorajsza zapowiedź Football Manager 2021 stanowiła dla wielu sympatyków piłki nożnej nie lada niespodziankę – deweloperzy potwierdzili premierę nie tylko na PC, ale również na Xboksie Series X|S oraz Xboksie One. Co ciekawe, gra otrzyma funkcję Play Anywhere, dzięki której gracze mogą płynnie przechodzić pomiędzy PC i Xboksami, a to sugeruje, że konsolowcy otrzymają pełnoprawne wydanie.

Football Manager 2021 nie został zapowiedziany na PlayStation 5 i PlayStation 4, jak jednak się okazuje nie ma to związku z plotkami dotyczącymi wykupienia Segę przez Microsoft. Sony po prostu nie dostarczyło deweloperom devkitów – informację potwierdził Miles Jacobson, reżyser gry, który określił ważny szczegół: by móc stworzyć tytuł, niezbędne jest posiadanie devkitów. Sony takowych nie dostarczyło, więc twórcy nie mogli opracować produkcji na PS5 i PS4.

„By tworzyć gry na platformę, potrzebujesz zestawu deweloperskiego. Aby otrzymać devkit, właściciel platformy musi chcieć, aby gra była na danej platformie. Rozmawialiśmy z Sony, nie otrzymaliśmy zestawów. Rozmawialiśmy z Microsoftem, wysłali je do nas.”

Jacobson określił również, że „nie jest to wcale straszne”, a taka praktyka jest zrozumiała: gdy producenci posiadają ograniczoną liczę devkitów wybierają, które gry chcą na swojej platformie. Najwidoczniej Football Manager 2021 nie znajdował się w kręgu zainteresowań Sony.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/09/football_manager_2021_is_not_on_ps5_ps4_because_sony_didnt_send_devkits

Komentarze (176)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper