Iza Łęcka Iza Łęcka 24.09.2020 13:21
MSI GeForce RTX 3080 Ventus 3X OC
1733V

GeForce RTX 3080 z nietypową niedogodnością. Gracze zgłaszają problemy z nowym GPU

Rośnie liczba graczy, którzy pomimo posiadania bardzo mocnych kart graficznych firmy NVIDIA, nie mogą wykorzystywać pełnego potencjału nowego GPU. Fabrycznie podkręcone GeForce RTX 3080 od partnerów mierzą się z nietypowym problemem.

GeForce RTX 3080 zebrał pochwały od dziennikarzy z całego świata, podczas gdy NVIDIA przygotowuje się do premiery GeForce RTX 3090 – wczoraj mogliśmy sprawdzić pierwsze materiały prezentujące rozgrywkę w rozdzielczości 8K. Producent jednak nie może spokojnie świętować wprowadzenia na rynek najpotężniejszych GPU ze swojej najnowszej serii, gdyż część nabywców RTX 3080 mierzy się z nietypowym problemem.

Część podkręconych fabrycznie GeForce RTX 3080 od partnerów firmy NVIDIA nie pozwalają na spokojną rozgrywkę: gdy taktowanie zegara osiągnie 2 GHz, gra automatycznie się wyłącza, a gracz zostaje wyrzucony do ekranu Windowsa. Problem nie jest poprzedzony jakimkolwiek komunikatem.

Na początku wszelkie niedogodności tego typu były bagatelizowane przez nowych właścicieli, tymczasem im więcej graczy odbiera swoje GeForce RTX 3080, rośnie liczba zgłaszających opisywany problem. Trzeba jednak podkreślić, że błąd pojawia się wyłącznie w fabrycznie podkręconych modelach od partnerów.

Trudności zgłaszają kolejni gracze potwierdzający, że błąd występuje między innymi w modelach ZOTAC GeForce RTX 3080 Trinity czy też MSI GeForce RTX 3080 Ventus 3X OC. Liczba użytkowników niestety wciąż rośnie, choć NVIDIA oraz partnerzy są poinformowani o problemie i szukają odpowiedniego rozwiązania. Aktualnie jednak nie wiadomo, gdzie leży problem – czy błąd powiązany jest z oprogramowaniem czy też samym zasilaniem. Obecnie niektórzy gracze polecają obniżyć taktowanie GPU zegara o 50-100 MHz, co może zapewnić spokojną rozgrywkę w wielu tytułach.

Źródło: https://videocardz.com/newz/geforce-rtx-3080-sees-increasing-reports-of-crashes-in-games

Tagi: GeForce RTX 3080 NVIDIA NVIDIA GeForce RTX 3080 problem rtx 3080