25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy z bardzo dobrym wynikiem. Film zalicza świetny start w box office

Filmy/seriale
1617V
25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy z bardzo dobrym wynikiem. Film zalicza świetny start w box office
Wojciech Gruszczyk | 22.09.2020, 13:44

Widzowie z całego kraju chcą poznać historię Tomka Komendy. Produkcja zatytułowana „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” okazała się wielkim hitem i podbiła box office. Film cieszy się wielką popularnością, co nie powinno być dla nikogo specjalnym zaskoczeniem.

Według badań przeprowadzonych przez dystrybutora aż 89% Polaków słyszało o historii Tomka Komendy. Sprawa niesłusznie osadzonego w więzieniu mężczyzny trafiła na wielki ekran i okazała się prawdziwym hitem. Jak podaje dystrybutor – w pierwszy weekend film osiągnął wyjątkowy wynik.

Dalsza część tekstu pod wideo

Tomasz Komenda mimo niewinności spędził w więzieniu 6540 dni i jego sprawą postanowił zainteresować się Jan Holoubek, który podjął się przełożenia tematu na wielki ekran. Film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” zadebiutował w zeszły piątek i w pierwszy weekend obejrzało go w kinach 125 331 widzów. Opowieść bez problemu zajęła pierwsze miejsce w rankingu box office.

W „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” wystąpili między innymi: Piotr Trojan („Chce się żyć”, „Pułapka”), Agata Kulesza („Zabawa zabawa”, „Zimna wojna”, „Moje córki krowy”, „Ida”), Jan Frycz („Psy 3. W imię zasad”, „Kurier”, „Legiony”), Andrzej Konopka („Kler”, „Atak paniki”, „Pokot”), Magdalena Różczka („1800 gramów”, „Podatek od miłości”, „Listy do M. 3”), Dariusz Chojnacki („Ikar. Legenda Mietka Kosza”, „Fuga”, „Odnajdę Cię”).

Jesteście zainteresowani produkcją? Przeczytajcie naszą recenzję oraz zobaczcie pełny zwiastun.

Źródło: Informacja prasowa: Kino Świat

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper