Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.09.2020 14:30
PS5 i Xbox Series X w salonie. Grafiki pokazują rozmiar konsol nowej generacji
5510V

PS5 i Xbox Series X w salonie. Grafiki pokazują rozmiar konsol nowej generacji

W listopadzie wielu graczy otworzy pudełka z konsolami nowej generacji i rozpoczniemy poznawanie next-genowych gier. Sony i Microsoft proponują graczom nietypowe bryły o różnych rozmiarach, więc warto sprawdzić, jak urządzenia mogą prezentować się w salonie. Szczególnie interesująco wygląda sprawa z PlayStation 5.

PlayStation 5 mogliśmy zamówić od ubiegłego tygodnia, a Xbox Series X oraz Xbox Series S trafią do sprzedaży już jutro. Sony oraz Microsoft oferują zróżnicowane bryły, których umieszczenie na miejscach konsol aktualnej generacji może być trudne.

PS5 będzie naprawdę duże, a XSX zaoferuje nietypowy jak na współczesne konsole kształt. W zasadzie jedynie XSS powinien bez problemu zmieścić się w każdym miejscu, ponieważ urządzenie wygląda bardzo standardowo – jest to w zasadzie najmniejszy Xbox w historii.

Na Twitterze Keisawada opublikowano bardzo ciekawe rysunki, które pokazują, że PlayStation 5 będzie naprawdę duże – Sony wciąż oficjalnie nie pokazało urządzenia i aktualnie jedynie otrzymaliśmy kilka renderów oraz mogliśmy spojrzeć na zdjęcia z wycieku. Zupełnie inaczej do sytuacji podchodzi Microsoft, który chętnie promuje wygląd swojego urządzenia.

Jedno jest w tym wszystkim pewne: już w listopadzie zagramy na next-genowych konsolach i będziemy mogli sprawdzić zupełnie nową jakość. Kupujecie PS5 lub XSX|S na premierę?

PlayStation 5 i Xbox Series XS - rozmiar 1

PlayStation 5 i Xbox Series XS - rozmiar 2

PlayStation 5 i Xbox Series XS - rozmiar 3

PlayStation 5 i Xbox Series XS - rozmiar 4

Źródło: Twitter: Keisawada

Tagi: Microsoft PlayStation 5 ps5 Sony Xbox Series S Xbox Series X XSS XSX