Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 21.09.2020 11:17
Freedom Fighters
868V

Freedom Fighters może wrócić na rynek. Świetna gra autorów Hitmana w bazie PEGI

Osoby pamiętające czasy świetności PS2 na pewno kojarzą znakomite Freedom Fighters, stworzone przez Io Interactive. Okazuje się, że marka może niedługo wykonać wielki powrót na rynek.

Klasyk z 2003 roku, który został stworzony przez deweloperów odpowiedzialnych za Hitmana, może niedługo wrócić na rynek.

Okazuje się, że Freedom Fighters, które debiutowało na PS2, GameCubie i Xboksie otrzymało nową kategorią wiekową od instytucji PEGI. Póki co komunikat PEGI dotyczy tylko wydania Freedom Fighters na PC. Tytuł otrzymał kategorię wiekową "16". Grę zarejestrowało w bazie PEGI samo IO Interactive, które posiada obecnie pełne prawa do marki Hitman i Freedom Fighters.

Prawdopodobnie chodzi w tym przypadku o remaster gry z 2003 roku, która zgarnęła w swoim czasie bardzo pozytywne oceny (średnia 8/10). Niektóre redakcje wyjątkowo zachwycały się Freedom Fighters, wystawiając produkcji nawet tak wysokie noty jak 9,3/10 (np. GameSpot). Czekamy zatem na pierwsze oficjalne informacje o reaktywacji Freedom Fighters od IO Interactive.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/freedom-fighters-a-cult-classic-from-hitman-dev-might-be-coming-back/1100-6482403/?ftag=CAD-01-10abi2f

Tagi: Electronic Arts Freedom Fighters IO Interactive