Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 20.09.2020 14:15
Onimusha
513V

Nowy Onimusha był w planach, ale Capcom zrezygnował z tworzenia pełnoprawnej gry

Jeden z insiderów oznajmił, że remaster Onimushy sprzedał się wyjątkowo słabo, więc Capcom nie ma żadnych planów co do serii w przyszłości.

Ostatnia pełnoprawna odsłona serii Onimusha zadebiutowała w 2006 roku. Od tego czasu na rynku pojawił się jedynie remaster pierwszej części marki. Fani samurajów oraz gier typu hack'and'slash od paru lat wyczekiwali informacji od Capcomu, które poruszyłyby temat piątej pełnoprawnej odsłony Onimushy.

W sprawie wypowiedział się Dusk Golem, informator, który często opowiada o planach Capcomu. Według insidera, prace nad pełnoprawnym Onimushą nie trwają w japońskiej firmie. Co jednak najciekawsze, deweloperzy w pewnym momencie rozważali takową możliwość, lecz zrezygnowali ze swoich planów. Nie chcieli jednak całkowicie wyrzucić do koszu tak kultowej marki, więc zajęli się stworzeniem remasteru Onimusha: Warlords (2019).

Według AestheticGamera, sprzedaż odświeżenia była "znacznie poniżej skromnych oczekiwań Capcomu". Biorąc pod uwagę rozczarowujące wyniki sprzedażowe, zespół podobno nie ma obecnie żadnych planów dotyczących Onimushy, więc koniec końców - seria została zamrożona.

Tagi: Capcom Onimusha: Dawn of Dreams