Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 19.09.2020 19:45
PS5 wsteczna kompatybilność
3376V

PS5 - wybrane gry z PS4 będą chodzić lepiej na next-genie Sony

Sony, za pomocą oficjalnej strony promującej PlayStation, oznajmiło, że ich next-gen zaoferuje w wybranych grach z PS4 i PSVR lepszą wydajność.

Przed chwilą pisałem o wstecznej kompatybilności w Xboksie Series S - słabszej, next-genowej konsoli od Microsoftu. Okazuje się, że w tym temacie głos postanowiło zabrać również Sony, które zaktualizowało oficjalną stronę przedstawiającą informację o PlayStation 5 o kolejny, istotny szczegół.

Okazuje się, że wybrane gry z PlayStation 4 oraz PSVR będą działać lepiej na PlayStation 5. Nie podano obecnie, o jakie dokładnie produkcje chodzi, ani czy otrzymają one usprawnienia w kwestii oprawy wizualnej. Wiadomo natomiast, że na warsztat wzięto frame rate. Oznacza to, że nieokreślone pozycje z PS4, które miały kłopot z utrzymaniem stabilnych klatek na sekundę, nie będą już miały tego problemu. Warto tutaj wspomnieć m.in. o Control, grze od Remedy Entertainment, która od oficjalnej premiery miała problem z wydajnością, szczególnie na bazowych konsolach ósmej generacji od Sony i Microsoftu.

Pod znakiem zapytania stoi także zwiększenie liczby FPS-ów z 30 do przykładowo 60, czy nawet 120. Nie wiadomo także, jak wsteczna kompatybilność w PS5 rozwiąże sprawę z rozdzielczością. Martwi jednak fakt, że tylko wybrane pozycje z PS4 i PSVR otrzymają jakiekolwiek usprawnienia, dzięki wyżej wymienionej funkcji. Gołym okiem widać, że to właśnie Microsoft lepiej czuje się w temacie wstecznej kompatybilności.

Warto przypomnieć, że Ubisoft niedawno zdradził, iż PS5 nie będzie kompatybilne z PS3, PS2, i PSOne.

Źródło: https://twistedvoxel.com/ps5-select-ps4-psvr-games-frame-rates/

Tagi: ps4 PS5 psvr Sony wsteczna kompatybilność