Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 17.09.2020 09:00
Nintendo 3ds zakończenie produkcji
1490V

Koniec 3DS i 2DS. Nintendo sygnalizuje zatrzymanie produkcji

Nintendo wielokrotnie powtarzało od 2017 roku, że 3DS się nie nigdzie nie wybiera i że przenośny sprzęt będzie długo koegzystować ze Switchem. Cóż, wygląda na to, że ten okres się właśnie kończy.

Nintendo zaktualizowało swoją oficjalną stronę w Japonii, poświęconą konsoli 3DS. W witrynie pojawiła się informacja, że zakończono produkcję zarówno głównej serii modeli 3DS, jak i serii 2DS.

Informacja o tym, że "zakończono produkcję konsoli" wyświetla się na zakładkach zarówno z 3DS, 2DS we wszystkich istniejących odmianach i wariantach (XL, New).

Nintendo nie wydało jeszcze oficjalnego ogłoszenia na ten temat. Od dawna wiele wskazywało na to jednak, że firma postrzega Switcha jako nową, mobilną platformę, która zastąpiła poczciwego 3DS-a. 

3DS został wprowadzony na rynek w 2011 roku i cieszył się wysokim zainteresowaniem. Nintendo podało w czerwcu 2020 roku, że sprzedało się ponad 75 milionów sztuk 3DS-ów we wszelkich odmianach. To wynik podobny do kultowego GBA i PSP. Obecna sprzedaż Switch szacowana jest natomiast na ponad 61 mln egzemplarzy.

Sprawdźcie przy okazji wrześniowe nowości z Nintendo Switch Online.

Źródło: https://nintendoeverything.com/nintendo-ends-production-on-the-nintendo-3ds-family-of-systems/

Tagi: 2ds 3ds Nintendo nintendo 2ds Nintendo 3DS