Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 14.09.2020 12:50
Netflix Proces
901V

Proces Siódemki z Chicago na pierwszym zwiastunie. Netflix z apetytem na Oscary

Po tym jak do walki o Oscary dopuszczono filmy bez kinowych premier (tymczasowo; ze względu na pandemię), wygląda na to, że Netflix ma coraz większe ambicje filmowe i chce sięgnąc po złotą statuetkę. W realizacji tego zadania ma pomóc "Proces Siódemki z Chicago".

Film "Proces Siódemki z Chicago", który zadebiutuje w ofercie Netflixa już 16 października, zapowiada się naprawdę ciekawie. W trwającej troche ponad 2 godziny produkcji wyreżyserowanej przez Aarona Sorkina prześledzimy wydarzenia z 1968 roku, kiedy w Chicago doszło do zamieszek podczas Krajowej Konwencji Demokratycznej. Starcia z policją i Gwardią Narodową okazały się wyjątkowo brutalne. Poskutkowało to procesami sądowymi osób uczestniczących w tej demonstracji przeciwko wojnie w Wietnamie. Film opowie o losach 7 aresztowanych osób, którym postawiono zarzuty.

W filmie zobaczymy takich aktorów jak Sacha Baron Cohen, Eddie Redmayne i Yahya Abdul-Mateen II. Całość wyreżyserował Aaron Sorin, który wcześniej stworzył "Grę o wszystko" i scenariusze do filmu "Steve Jobs" czy "The Social Network".

Poniżej znajdziecie pierwszy opublikowany zwiastun "Procesu Siódemki z Chicago".

Tagi: Netflix Oscary proces siódemki