Killing Time na PlayStation. Odnaleziono grę szykowaną na pierwszą konsolę Sony

Gry
1623V
Killing Time na PlayStation. Odnaleziono grę szykowaną na pierwszą konsolę Sony
Bartosz Dawidowski | 14.09.2020, 09:56

Do bardzo ciekawego znaleziska dokopała się ekipa serwisu Hidden Palace, która weszła w posiadanie nigdy nie wydanego tytułu z PlayStation. Chodzi o Killing Time, które debiutowało na rynku w 1995 roku, w wersji na 3DO.

Killing Time pojawiło się pierwotnie na rynku jako exclusive dla konsoli 3DO. To połączenie horroru i strzelanki FPP zdobyło sporo pozytywnych recenzji. Status ekskluzywny nie trwał jednak długo. Rok później gra trafiła też na pecety.

Acclaim, które przejęło prawa wydawnicze do Killing Time w tym czasie zleciło również stworzenie konwersji Killing Time dla pierwszego PlayStation. Podano nawet okienko wydawnicze dla takiego portu w magazynie Electronic Gaming Monthly. Finalnie, z nieujawnionych przyczyn, nie doszło jednak do premiery na poczciwym "Szaraku".

Serwisowi Hidden Palace udało się ostatnio nabyć płytę z prototypową wersją Killing Time dla PlayStation. Jak widać tytuł korzystający w dużym stopniu z sekwencji FMV był już w pełni grywalny i faktycznie wydawał się prawie gotowy do wprowadzenia na rynek.

Dla porównania sprawdźcie też poniżej oryginalne wydanie Killing Time z 3DO, które zgarnęło dużo pozytywnych ocen w 1995 roku.

Źródło: https://hiddenpalace.org/

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper