Console Wars. Film o konsolowej batalii Nintendo z Segą na zwiastunie

Filmy/seriale
1145V
Console Wars. Film o konsolowej batalii Nintendo z Segą na zwiastunie
Bartosz Dawidowski | 14.09.2020, 09:19

Po serialu dokumentalnym Netflixa "Highscore", który opowiada o popularyzacji gier wideo, pojawiają się kolejne bardzo ciekawe produkcje, które podejmują temat naszego hobby.

Tym razem temat gier wideo podejmuje amerykańska sieć CBS, która stworzyła dokumentalny film "Console Wars". Prześledzimy w nim wielką rynkową batalię dwóch rynkowych gigantów z lat 90. - Segi i Nintendo. Nad produkcją dokumentu pieczę sprawowali Seth Rogen i Evan Goldberg. 

W dokumencie "Console Wars" nie brakuje wielu rozmów z kluczowymi osobami odpowiedzialnymi za strategię marketingową Segi i Nintendo w latach 90. Nie zabraknie też starych reklam i tematu wprowadzania nowych konsol na rynek (przede wszystkim Mega Drive'a i SNES-a). Wszystko to głównie z perspektywy rynku amerykańskiego.

Dokument "Console Wars" zostanie udostępniony dla subskrybentów CBS All Access 24 września 2020 r. Nie wiadomo jeszcze, kiedy produkcję zobaczyć będzie można w innych miejscach.

Ostatnią, głośną produkcją dokumentującą rozwój branży gier, był "Highscore" od Netflixa. Serial zrecenzował nasz redaktor naczelny - warto przeczytać jego tekst.

Źródło: własne

Komentarze (32)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper