Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.09.2020 18:32
lg wing
687V

LG Wing zaskoczy formą. LG przygotowuje pokaz obracanego smartfona

LG potwierdziło plotki i przygotowuje klientów na LG Wing. Korporacja nie zamierza korzystać z koncepcji oferowanych przez konkurencje i nie wrzuci na rynek kolejnego składanego smartfona. Zamiast tego użytkownicy będą obracać bryłę.

Na rynku smartfonów jesteśmy świadkami bardzo ciekawej sytuacji. Część producentów stara się zaoferować klientom składane propozycje (jak Samsung Galaxy Z Fold 2), a niektóre firmy stawiają na klasyczne urządzenia i wrzucają do nich ciekawe podzespoły (jak POCO X3).

LG chce podejść do tematu inaczej. Od kilku tygodni pojawiały się przecieki, według których firma postawi na obracany smartfon i korporacja potwierdziła szczegóły. Sprzęt nazywa się LG Wing i jego premiera odbędzie się 14 września.

Smartfon posiada dwa ekrany, które możemy obrócić, by stworzyć jedną konstrukcję. Jeśli jednak zdecydujemy się rozłożyć gadżet – w rękach będziemy trzymać telefon w kształcie litery T.

LG Wing będzie pierwszą propozycją z nowej linii zatytułowanej „Explorer” i jest to specjalna kategoria urządzeń mobilnych, których zadaniem jest „odkrywanie nowych sposobów interakcji z urządzeniami mobilnymi... i podważanie ustalonych norm”.

Co sądzicie o tej propozycji?

Źródło: https://www.theverge.com/2020/9/6/21424973/lg-confirms-wing-new-smartphone

Tagi: lg lg wing smartfon