Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.09.2020 14:36
Shadow Man
1451V

Shadow Man Remastered. Gameplayowy zwiastun odświeżonej gry z N64

Już w marcu okazało się, że Shadow Man z Nintendo 64 powróci na rynek - w upiększonej formie. Dziś mamy okazję po raz pierwszy przyjrzeć się projektowi.

Niestety ta "upiększona forma" nie jest zbyt spektakularna. W tym przypadku zamiast remake'a deweloperzy ograniczają się do zaserwowania nam remastera. Niestety w związku z tym np geometria obiektów w otoczeniu pozostawia wiele do życzenia a lokacje wyglądają prymitywnie.

Deweloperzy Shadow Mana obiecują przy tym zremasterowaną ścieżkę dźwiękową. Co chyba najważniejsze - do gry wprowadzona zostanie zawartość, która była planowania do pierwotnego wydania na N64, ale finalnie została wycięta. Autorzy mówią też o usprawnieniach SI.

Trudno niestety powiedzieć, czy anachroniczny gameplay z Shadow Mana spodoba się graczom przyzwyczajonym do współczesnych standardów. Przypominam że np. GameSpot ocenił tę pozycję z N64 raczej nisko (5/10 wystawione w 1999 roku). Tytuł trafi na PC, XOne, PS4 i Switch. Gra nie dorobiła się jeszcze dokładnego terminu premiery.

Tagi: Nightdive Studios Shadow Man: Remastered Valiant Entertainment