Iza Łęcka Iza Łęcka 07.09.2020 07:35
Szczęśliwy Geralt
1923V

Wiedźmin 3: Dziki Gon notuje wyśmienity wynik na Wyspach. Tony Hawk's Pro Skater 1+2 zalicza znakomity start

W zeszłym tygodniu na rynku zadebiutowały trzy duże produkcje, które zaliczyły niezwykle dobry start. Marvel's Avengers objął pozycję lidera na brytyjskim rynku, choć to Activision, za sprawą Tony Hawk's Pro Skater 1+2, może mówić o najlepszym powrocie.

Pod koniec ubiegłego tygodnia CD Projekt RED zapowiedział Wiedźmina 3: Dziki Gon na PlayStation 5 oraz Xboksa Series X i najpewniej ta wiadomość sprawiła, że trzecia przygoda Geralta zaliczyła na Wyspach 237% wzrost sprzedaży. Gra w ostateczności zajęła 11 miejsce w rankingu sprzedaży, niemal trafiając do najlepszej dziesiątki zestawienia GfK.

Na szczycie rankingu znalazły się trzy nowości, ale tylko dwie firmy mogą mówić o wielkich sukcesach. Marvel's Avengers (przeczytajcie naszą recenzję) trafił na pierwsze miejsce, jednak analizując sprzedane pudełka gra odnotowała niemal identyczny wynik, jak Shadow of the Tomb Raider z 2018 roku, czyli ostatnia gra Crystal Dynamics. Porównując tytuł do Spider-Mana od Insomniac Games – Avengersi uzyskali trzykrotnie gorszy rezultat od hitu Sony. Trzeba jednak podkreślić, że najnowsza superbohaterska produkcja debiutuje w trudnym momencie (zmierzch generacji) i będzie rozwijana latami, więc kolejne miesiące okażą się sprawdzianem dla wydawcy, który po dłuższym czasie będzie mógł zawyrokować o sukcesie.

Wyjątkowy powrót zaliczył Tony Hawk's Pro Skater 1+2, który osiągnął 448% lepszą sprzedaż w pierwszym tygodniu od swojego poprzednika z 2015 roku. Tony Hawk's Pro Skater 5 okazał się porażką, ale jak widać wciąż nie brakuje fanów deski, którzy chętnie popiszą się nowymi trickami – gra musi jedynie prezentować odpowiedni poziom. Pewnym rozczarowaniem mógł okazać się start NBA 2K21. Tytuł nie zanotował najlepszego startu w historii serii, a w porównaniu z NBA 2K20 odnotował o 37% gorszy rezultat w kilka dni od premiery.

Wszystkie przedstawione wyniki prezentują dane z fizycznej dystrybucji. Tak prezentuje się ranking GfK Top Ten (sprzedaż z Wielkiej Brytanii do 5 września):

  • Marvel's Avengers (nowość)
  • Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2 (nowość)
  • NBA 2K21 (nowość)
  • Animal Crossing: New Horizons (1 - poprzednie miejsce w rankingu)
  • Mario Kart 8: Deluxe (3)
  • Minecraft (Switch) (5)
  • Grand Theft Auto 5 (4)
  • FIFA 20 (7)
  • Ghost of Tshusima (6)
  • PGA Tour 2K21 (2)

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-09-06-marvels-avengers-defeats-tony-hawk-and-nba-to-claim-no-1-uk-charts

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED sprzedaż Wiedźmin 3: Dziki Gon wielka brytania