Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.09.2020 17:54
Xbox Academy
673V

Microsoft zaprasza na warsztaty tworzenia gier. Znamy szczegóły Xbox Academy

Xbox Academy to nowa inicjatywa korporacji z Redmond, która chce nauczać młodych deweloperów projektować gry na najwyższym poziomie. Na dobry początek zainteresowani otrzymają kilka lekcji związanych z projektami Playground Games.

Microsoft najwidoczniej szuka nowych talentów, które mogą w przyszłości opracowywać nowe gry dla Xboksa One, Xboksa Series X oraz na PC. Korporacja zaprezentowała program Xbox Academy, dzięki któremu młodzi twórcy gier mogą wziąć udział w serii cyfrowych warsztatów tworzenia gier.

Na dobry początek zainteresowani otrzymają konkretne informacje dotyczące podejścia studia Playground Games – twórców serii Forza Horizon oraz ostatnio zapowiedzianego Fable (sprawdźcie zwiastun). Swoją wiedzą będą dzielić się Maria Lee i Ryan Greene.

Studenci otrzymają informacje dotyczące podstaw projektowania oraz zapoznają się z konkretnym wprowadzeniem do silnika Unity. Wykładowca przedstawi szczegóły, jak poruszać się po interfejsie i jak rozwijać podstawowe poziomy 3D. Pierwsze sesje zostaną zorganizowane 12-13 września i uczestnicy muszą pobrać Unity oraz zestaw 3D Game Kit.

Będzie to na pewno ciekawa opcja dla początkujących twórców, którzy chcą czerpać garściami od doświadczonych deweloperów. Wszystkie szczegóły programu znajdziecie w tym miejscu.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/microsoft-launches-xbox-academy-game-development-workshops/

Tagi: Microsoft Xbox Xbox Academy