Iza Łęcka Iza Łęcka 02.09.2020 13:38
Madden NFL 21
1183V

Madden NFL 21 kolejną ofiarą bombardowania recenzji. Gracze wyśmiewają produkcję EA

Electronic Arts ma problem z najnowszą odsłoną serii Madden. Produkcja zebrała wśród recenzentów mieszane opinie, a od premiery mierzy się z bombardowaniem recenzji. Sympatycy produkcji wytykają liczne błędy, nie szczędząc materiałów ukazujących coraz poważniejsze niedociągnięcia.

Metacritic wprowadziło nowe zasady, które sprawiły, że gracze nie będą bombardować negatywnymi opiniami gier w okolicach premiery, jednak w przypadku Madden NFL 21 musieliśmy poczekać zaledwie kilka dni od debiutu, by rozpoczął się festiwal rozczarowań.

Madden NFL 21 została przyjęta przez dziennikarzy ze średnim entuzjazmem, osiągając średnią na poziomie 63%, natomiast gracze już nie byli „tak łaskawi” oceniając grę. Przy 3116 notach dotyczących wersji na PS4 Madden NFL 21 uzyskał średnią 0,3% co plasuje ją na pozycji lidera wśród najniższej ocenianych produkcji na serwisie. Nieco lepiej ma się sytuacja w przypadku PC i Xboksa One, gdzie produkcja ma średnią 0,5%, jednak liczba głosujących graczy była znacznie mniejsza.

Gra sportowa spod szyldu EA mierzy się ze sporą krytyką, a w mediach społecznościowych nie brakuje materiałów prezentujących wszelkie bolączki tytułu. Fani futbolu amerykańskiego zarzucają deweloperom opieszałość w stosunku do produkcji, a posiadanie praw do niezwykle popularnej franczyzy nie jest równoznaczne z jej rozwojem. Brak konkurencji na rynku sprawia, że twórcy nie starają się ulepszać rozgrywki, a kolejna odsłona ma raczej charakter „aktualizacji”.

Co więcej, jak donosi serwis Sporting News, coraz większą popularność na Twitterze zyskuje hashtag „#NFLDropEA”, pod którym oddani fani dyscypliny proszą o odebranie EA licencji. Producent i wydawca gier przeprasza i zapewnia, że wprowadzi znaczące udogodnienia i zmiany, a także naprawi wszelkie błędy poprzez odpowiednie aktualizacje.

Sprawdźcie najnowszą promocję na Fifę 20.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/madden-21-is-being-review-bombed-on-metacritic/1100-6481727/

Tagi: EA Tiburon Electronic Arts Madden NFL 21