Roger Żochowski Roger Żochowski 27.08.2020 20:20
Unknown 9 Awakening - pierwsza niespodzianka z gamescomu zmierza na PC i next-geny
1262V

Unknown 9 Awakening - pierwsza niespodzianka z gamescomu zmierza na PC i next-geny

Początek imprezy zorganizowanej w zastępstwie tradycyjnego gamescomu przyniósł nam pierwszą niespodziankę - Unknown 9 Awakening - przygodówkę, która zmierza na PC i next-geny. 

Unknown 9 skupi się wokół młodej dziewczyny imieniem Haroona mieszkającej w Indiach (Kalkuta), którą nawiedzają wizje jej śmierci. To dlatego, że ma dostęp do innego wymiaru zwanego The Fold. W trakcie gry dziewczynka będzie musiała nauczyć się radzić z tym darem, w co wprowadzi ją jej mentor. 

Reflector Studio ujawniło dzisiaj oficjalnie pracę nad zupełnie nowym światem – Storyworld. Studio przedstawia Unknown 9: Awakening jako przygodową grę akcji, widzianą z perspektywy trzeciej osoby, Ale gra jest filarem znacznie większego ekosystemu, zbudowanego dookoła projektu o nazwie Unknown 9. To nie tylko gra, ale cała seria związana z innymi mediami. 

„W naszej grze występuje bohaterka, która musi pogodzić się z tym, kim jest. Akcja gry osadzona jest w uniwersum Unknown 9, w nowoczesnym świecie Storyworld, w którym ludzkość balansuje na krawędzi transcendencji lub samozniszczenia.”

- opowiadają twórcy. Idąc tym tropem - Unknown 9: Genesis to powieść, w której Andie Robertson, młoda astrofizyk,rusza na poszukiwanie skarbów stając przeciwko niebezpiecznej organizacji szukającej urządzenia do zmieniania naszej rzeczywistości. Unknown 9: Out of Sight to z kolei nowa seria podcastów, która śledzi badacza zjawisk paranormalnych Blake'a Elricha i jego partnera Lazariego, którzy podróżują po świecie w poszukiwaniu ludzi znających nieznane wymiary.

Unknown 9: Torment to zaś seria thrillerów komiksowych, w której niejaki Jaden Crowe staje się celem tajnej organizacji, która może być kluczem do odkrycia tajemnic tego świata. Gra będzie oczywiście łączyć się z uniwersum z krzyżującymi się postaciami i historiami. Więcej informacji poznamy już wkrótce. 

W oczekiwaniu na premierę gry w 2021 roku, fani mogą zagłębić się w świat Unknown 9, odwiedzając stronę unknown9.com, gdzie mogą wziąć udział w interaktywnym doświadczeniu społecznościowym – Unknown 9: Chapters – stworzonym przez studio z Montrealu Alice & Smith. Doświadczenie pozwoli fanom zgłębić tajemnice świata Unknown 9. Fani uzyskają również bezpłatny, czasowo ograniczony dostęp do części powieści, podcastów i komiksów.

Tagi: