Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 25.08.2020 11:50
The Initiative
1050V

The Initiative rekrutuje kolejnych weteranów. Nowe studio Microsoftu jeszcze mocniejsze

Od kilku miesięcy czytamy o procesie rekrutacji prowadzonym przez nowe studio Microsoftu, czyli The Initiative. Do firmy wcielani są doświadczeni deweloperzy, którzy wcześniej pracowali nad exclusive'ami Sony, takimi jak The Last of Us 2 i Uncharted 4.

W kwietniu pojawiła się lista świeżo upieczonych pracowników The Initiative. Okazało się, że dominują w niej byli pracownicy Santa Monica Studio i Naughty Dog.

Tym razem, dzięki nowym wpisom w serwisie LinkedIn, wiemy, że do zespołu przyłączyło się 16 świeżych pracowników. To deweloperzy, którzy wcześniej zasilali szeregi Respawn Entertainment, Crystal Dynamics, Naughty Dog i Bungie. Wśród świeżo upieczonych pracowników znajdziemy m.in. Remiego Lacoste, wywodzącego się z Crystal Dynamics (reżyser Shadow of the Tomb Raider i Marvel's Avengers). Oprócz tego do zespołu przyłączył się Christine Thompson, główny scenarzysta Destiny 2 i Star Trek Online. Ekipę zasilił też m.in. projektant Red Dead Redemption, Christian Cantamessy i producent God of War, Brian Westergaard.

Niestety projekt, nad którym pracują te branżowe sławy, nadal pozostaje tajemnicą. Biorąc pod uwagę skład osoby nowego studia można się spodziewać, że będzie to wielka gra AAA dla Xbox Series X, kalibru The Last of Us czy Red Dead Redemption. Na oficjalne ujawnienie szykowanej produkcji musimy niestety jeszcze poczekać.

Studio The Initiative nie ujawnia, jak wielu deweloperów będzie w nim finalnie pracować. Zespół znajduje się już w końcowej fazie rekrutacji i szuka aktualnie jeszcze tylko 8 pracowników.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/xboxs-newest-studio-continues-its-hiring-spree-wit

Tagi: The Initiative Xbox xbox series x