Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 23.08.2020 16:25
Final Fantasy Crystal Chronicles: Remastered Edition. Tryb wieloosobowy z blokadą regionalną
586V

Final Fantasy Crystal Chronicles: Remastered Edition. Tryb wieloosobowy z blokadą regionalną

Final Fantasy Crystal Chronicles: Remastered Edition mimo, że zaoferuje wspólną rozgrywkę pomiędzy różnymi platformami, nie pozwoli połączyć się osobom z różnych regionów. Na to przynajmniej wskazuje opis z oficjalnej strony gry.

Final Fantasy Crystal Chronicles: Remastered Edition to odnowiona wersja klasyka wydanego pierwotnie jedynie na konsolę Nintendo GameCube. To pierwsza odsłona pobocznej serii, odróżniająca się od części z głównego nurtu możliwością grania w kooperacji (choć to w dużym skrócie, bo różnic jest więcej).

Pojawienie się odnowionej wersji to dla wielu z pewnością dobra informacja, nawet dla tych, którzy mieli okazję zagrać w oryginalne wydanie. Wspólna zabawa na Nintendo GameCube była nieco utrudniona, bo nie wystarczyło zwykłe podłączenie kontrolerów - konieczne było posiadanie odpowiednich przejściówek i przenośnych konsol GameBoy Advance.

Teraz nawiązanie współpracy będzie znacznie łatwiejsze, bo żadne dodatkowe akcesoria nie będą wymagane. Będzie można zagrać wspólnie nie tylko z posiadaczami tego samego sprzętu, ale również z kimś z innych platform. Niestety, jednocześnie nie będzie możliwe zagranie z osobami z innego regionu. Według informacji dostępnych na oficjalnej stronie, wyszukiwanie innych graczy ograniczone będzie do tego samego regionu.

Szkoda, że twórcy nie zadbali o możliwość wspólnej zabawy dla ludzi z różnych części świata. Tym bardziej, że dzisiaj jest to już standard. Nie wiadomo jednak czy ten stan rzeczy nie ulegnie zmianie po premierze. Ta nastąpi już niedługo, bo 27 sierpnia tego roku.

 

Źródło: https://www.dualshockers.com/final-fantasy-crystal-chronicles-remastered-edition%ef%bb%bf-multiplayer-is-region-locked/

Tagi: Final Fantasy Crystal Chronicles: Remastered Edition Square Enix