Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.08.2020 14:03
Xbox Game Pass
3651V

Xbox Game Pass otrzyma kolejne gry. Microsoft „koncentruje się” na dostarczeniu produkcji third-party

Tworzenie mocnych gier first-party zajmuje sporo czasu, więc Microsoft chce przejmować duże produkcje third-party i oferować je w Xbox Game Pass. Phil Spencer zapowiedział dostarczenie do usługi nowych produkcji.

Druga połowa sierpnia to dla klientów Xbox Game Pass bardzo dobry czas, ponieważ Microsoft potwierdził kilka mocnych gier i część już trafiła do graczy. W kolejce nadal znajdują się takie produkcje jak Wasteland 3 (sprawdźcie najnowszy zwiastun), jednak najwidoczniej Phil Spencer ma plan, by klienci mogli kolejny raz zagrać w wiele ciekawych tytułów.

Szef marki Xbox skomentował artykuł redakcji The Verge, która porównała Xbox Game Pass do platformy Netflix. Phil Spencer zaznaczył, że jego zespół chce nie tylko oferować gry first-party, ale koncentruje się na dostarczeniu do usługi wielu gier od niezależnych zespołów.

Jak wiadomo Microsoft znacząco rozbudował Xbox Game Studios, ale twórcy potrzebują sporo czasu, by móc zaoferować gry na wysokim poziomie. Teraz jednak możemy być świadkami sytuacji, gdy amerykańska korporacja będzie zgarniać premierowe pozycje third-party, by tym samym zachęcać kolejnych klientów do Xbox Game Pass.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/phil-spencer-says-xbox-is-focused-on-bringing-more-third-parties-to-game-pass/

Tagi: Microsoft Xbox xbox game pass