Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.08.2020 12:27
Nintendo kontrolery
1610V

Super Mario Bros. z 35 rocznicą premiery. Jubileuszowe kontrolery do Switch

Jedna z najbardziej przełomowych gier w dziejach interaktywnej rozrywki, czyli Super Mario Bros., pojawiła się na rynku 13 września 1985 roku. Zbliżamy się zatem do 35 rocznicy tego wydarzenia.

Póki co Nintendo milczy na temat 35 urodzin Super Mario Bros. Fani spekulują czy firma zapowie coś nowego w tym kontekście. Na razie wiemy tylko, że 16 września japońska korporacja przeprowadzi konferencję biznesową w Tokio. Na wydarzeniu nie ma jednak dojść do ogłoszenia nowych gier czy produktów. Możliwe, że jednak na początku września odbędzie się Nintendo Direct.

Wiemy, że z okazji 35 rocznicy premiery Super Mario Bros. dojdzie do premiery dwóch kontrolerów do Switch - oczywiście z motywami nawiązującymi do kultowego, wąsatego hydraulika.

Horipad Mini został zaprojektowany dla osób z mniejszymi dłońmi. Pomimo małych rozmiarów Hori zmieściło w tej konstrukcji 2 gałki analogowe i d-pad. Kontroler wyposażony jest w przewód o długości 3 metrów, ale nie obsługuje NFC i funkcji wibracji. Sprzęt wejdzie do sprzedaży 1 września za 25 dolarów. Ruszyły już preordery.

Następny licencjonowany sprzęt to nowy kontroler od PowerA, podobny do poprzednich propozycji z tej serii. Ergonomiczny pad zapewnia możliwość mapowania przycisków i kosztuje 25 dolarów. Wysyłka rozpocznie się 4 września 2020 r. Więcej zdjęć kontrolerów znajdziecie w naszej galerii.

Źródło: https://www.videogamer.com/news/mario-celebrates-the-35th-anniversary-of-the-series-with-two-swish-nintendo-switch-controllers

Tagi: kontrolery Nintendo Switch switch