Xbox One wkrótce otrzyma oczekiwaną funkcję. Gracze zalogują się na różnych urządzeniach

Gry
1445V
Xbox One wkrótce otrzyma oczekiwaną funkcję. Gracze zalogują się na różnych urządzeniach
Iza Łęcka | 18.08.2020, 13:38

Microsoft przygotowuje nową funkcję, która pozytywnie wpłynie na komfort grania. Uruchomiona zostanie możliwość jednoczesnego logowania się na jedno konto z różnych urządzeń. Opcja może okazać się szczególnie użyteczna już od połowy września.

We wrześniu odbędzie się premiera Projectu xCloud (obecnie trwa beta), dzięki której również polscy gracze otrzymają możliwość korzystania z katalogu Xbox Game Pass na urządzeniach mobilnych. Zachodzące, znaczące zmian wymuszają na Amerykanach kolejne modyfikacje i przemyślenie kwestii usunięcia ograniczeń jednego logowania na koncie.

Aktualnie w momencie zalogowania się na Xboksie One S, gdy posiadamy w domu także Xboksa One X, przy włączeniu konta na drugiej konsoli, zostajemy automatycznie wylogowani z pierwszego urządzenia. Jak informuje redakcja WindowsCentral, Microsoft właśnie opracowuje funkcję umożliwiającą graczom bezproblemowe logowanie się nawet na kilku urządzeniach jednocześnie.

Tym samym korporacja z Redmond pozwoli na korzystanie chociażby z aplikacji Netflixa czy YouTube'a przez Xboksa One, podczas gdy na drugiej konsoli lub urządzeniu mobilnym (od września) będziemy grać. Nadal nie będziemy mieć możliwości jednoczesnej rozgrywki z tego samego konta na dwóch urządzeniach, jednak opisana wyżej opcja może zostać pozytywnie odebrana przez graczy, którzy korzystają z Xboksa w różnoraki sposób – przykładowo przeglądając katalog Xbox Game Pass, planując pobierania gier czy też oglądając filmy lub seriale ze streamingowych platform.

Źródło: https://www.windowscentral.com/xbox-will-soon-let-you-sign-multiple-devices-simultaneously

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper