Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.08.2020 10:12
High Score Netflix
1974V

High Score: Złota era gier zapowiada się na hit. Pierwsze pochwały dla serialu Netflixa

Już w przyszłym tygodniu doczekamy się na Netflixie premiery 6-odcinkowego serialu dokumentalnego "High Score: Złota era gier". Wygląda na to, że to bardzo ciekawa i porządnie wykonana rzecz.

Netflix zapowiedział w swoim harmonogramie sierpniowych premier produkcję "High Score", ale firma zrobiła to praktycznie bez żadnych fanfar. A szkoda, bo wygląda na to, że otrzymamy bardzo ciekawy serial dla fanów gier wideo - w szczególności klimatów retro.

Serial dokumentalny "High Score: Złota era gier" doczeka się premiery na platformie VOD Netflix już 19 sierpnia 2020 r. W pierwszych recenzjach serial jest wychwalany. Serwis GameSpot wystawił "High Score: Złota era gier" ocenę 9/10, zachwalając fakt, że w serialu pojawia się szereg wywiadów ze sławami branżowego świata. Superlatywy i pochwały pojawiają się też w tekstach redakcji ArsTechnica i Goomba Stomp.

W sześciu 45-minutowych odcinkach przyjrzymy się m.in. powstawaniu Space Invaders, Pac-Mana, Sonic the Hedhehog czy Super Mario Bros. W serialu pojawia się też sporo humorystycznych wątków, np. zabawny wywiad z autorem E.T., które uznawane jest za najgorszą grę wideo w historii.

Poniżej możecie sprawdzić zwiastun i animację otwierającą każdy odcinek. Pełną listę sierpniowych nowości w ofercie Netflix znajdziecie tutaj.

Źródło: https://www.gamespot.com/reviews/high-score-review-the-most-impressive-video-game-d/
Netflix

Tagi: high score netflix serial