Apple nie zgadza się na Project xCloud i Xbox Game Pass. Usługi naruszają wytyczne App Store

Gry
2494V
Apple nie zgadza się na Project xCloud i Xbox Game Pass. Usługi naruszają wytyczne App Store
Iza Łęcka | 07.08.2020, 08:59

Microsoft przygotowuje się do wyczekiwanego uruchomienia Projectu xCloud i udostępnienia w chmurze katalogu Xbox Game Pass, ale klienci urządzeń z logiem jabłka będą musieli obejść się smakiem. Apple wydało oświadczenie, w którym potwierdziła, że usługa amerykańskiej korporacji narusza wytyczne App Store.

W tym tygodniu Microsoft  potwierdził niezwykle pozytywne informacje dla graczy, którzy od dawna liczyli na udostępnienie Xbox Game Pass na urządzeniach mobilnych. Usługa nadciąga, już wkrótce będzie dostępna także w Polsce, ale musimy podkreślić, że skupiono się wyłącznie na urządzeniach z Androidem.

Już wczoraj amerykańska korporacja wydała krótkie oświadczenie, które niezbyt dogłębnie przedstawiło sytuację, więc wszyscy zainteresowani musieli zaczekać na komentarz Apple. Ten pojawił się w nocy, a jego treść może nie spodobać się graczom korzystającym z iPhone'ów oraz iPadów.

„App Store został stworzony, aby być bezpiecznym i zaufanym miejscem do odkrywania i pobierania aplikacji przez klientów, a także doskonałą platformą biznesową dla wszystkich programistów. Zanim trafią one do naszego sklepu, wszystkie aplikacje są recenzowane według tych samych wytycznych, które mają chronić klientów i zapewnić uczciwe oraz równe szanse programistom.”

Apple tłumaczy, że ich priorytetem jest dobro klientów, dlatego też korporacja stosuje politykę sprawdzania wszystkich gier dostępnych w jej ekosystemie. Nie jest to oczywiście możliwe w przypadku Xbox Game Pass czy nawet Stadii, więc obie usługi nie będą dostępne na sprzętach z systemami iOS. Apple chce także, by ich klienci mogli przeglądać wszystkie gry bezpośrednio przez App Store, a nie przez zewnętrzną aplikację (przykładowo Xbox Game Pass), co wymagałoby od Microsoftu zmiany całej infrastruktury, chcąc dotrzeć do kolejnych graczy.

Jeśli więc chcielibyście cieszyć się dostępem do gier z Xbox Game Pass przykładowo na telefonie, a jesteście właścicielami iPhone'a, to w związku z obecną sytuacją (do czasu zmiany wytycznych Apple) musicie zaopatrzyć się w drugi smartfon.

Źródło: https://www.theverge.com/2020/8/6/21357771/apple-cloud-gaming-microsoft-xcloud-google-stadia-ios-app-store-guidelines-violations

Komentarze (89)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper