Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.08.2020 19:37
Xbox Live Gold
4402V

Xbox Live Gold bez zmian. Microsoft wydał oświadczenie

Najwidoczniej nie możemy liczyć na wielką rezygnację z Xbox Live Gold. Microsoft wydał oświadczenie, w którym firma podkreśla, że nie zamierza wprowadzić większych zmian związanych ze swoim abonamentem.

Od kilku dni pojawiały się plotki dotyczące rezygnacji Microsoftu z Xbox Live Gold, wczoraj firma zmieniła nazwę usługi, ale teraz możemy potwierdzić – korpoarcja nie planuje znaczących ruchów związanych z „Goldem”.

Redakcja WindowsCentral otrzymała krótkie oświadczenie od rzecznika amerykańskiej korporacji, który postanowił wytłumaczyć, że ostatnie decyzje nie miały większego znaczenia dla graczy:

„Aktualizacja "Xbox online service" w umowie o usługach Microsoftu odnosi się do podstawowej usługi Xboksa, która obejmuje takie funkcje jak cross-save i wysyłanie zaproszeń do znajomych. Ta aktualizacja związana z językiem ma na celu rozróżnienie tej podstawowej usługi od płatnej subskrypcji Xbox Live Gold. Nie wprowadza się żadnych zmian do doświadczeń związanych z usługą lub Xbox Live Gold.”

Xbox Live Gold najwidoczniej pozostanie w znanej nam formie, a gracze mogą jedynie korzystać z oferty Xbox Game Pass Ultimate, by połączyć usługi i płacić jedną cenę za dwie propozycje Microsoftu.

Najwidoczniej na nowej generacji nie otrzymamy bezpłatnego dostępu do sieciowej rozgrywki, ale jedno jest pewne – Microsoft musi coś zrobić z samym Games with Gold, ponieważ ostatnie oferty odbiegają od propozycji konkurencji.

Źródło: https://www.windowscentral.com/microsoft-there-are-no-changes-being-made-xbox-live-gold-time

Tagi: gold microsoft xbox xbox live xbox live gold