Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.08.2020 16:31
Xbox One HDR
1974V

Xbox One z nową funkcją. Microsoft zadbał o kalibrację HDR

Microsoft nie zapomina o Xboksie One. Major Nelson wczoraj zaprezentował nowy sklep amerykańskiej korporacji, a część graczy otrzymała już nową funkcję. Firma wprowadza kalibrację HDR, dzięki której konsola zadba o jak najlepsze kolory.

Major Nelson wczoraj pokazał nowy Microsoft Store i pierwsi gracze rozpoczną testowanie sklepu już w tym tygodniu. Możemy mieć pewność, że firma kombinuje już z kolejnymi nowościami, ponieważ pierwsi członkowie programu Xbox Insider potwierdzają pojawienie się w menu konsoli nowej ikonki.

„HDR Game Calibration” ma wydobyć z telewizora najlepsze kolory, by następnie gracze mogli cieszyć się świetną oprawą podczas rozgrywki na sprzęcie Microsoftu. Jest to na pewno interesująca opcja dla posiadaczy nowoczesnych telewizorów, którzy chcą wykorzystać pełną moc swoich odbiorników.

Sytuacja jest ciekawa, ponieważ Microsoft nawet pod koniec generacji stara się ulepszyć wrażenia graczy z Xboksa One S i Xboksa One X. Możemy podejrzewać, że opcja pojawi się także na nowej generacji, więc dobrze, że inżynierowie amerykańskiej korporacji dbają o nowości, które mogą w pozytywny sposób wpłynąć na doświadczenie wielu graczy.

Sprawdźcie także informacje dotyczące premiery Projectu xCloud w Polsce.

Źródło: Twitter: EvilBoris i Jrocker23

Tagi: hdr Microsoft xbox xbox one