Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.08.2020 14:35
Ghost of Tsushima x Wiedźmin 3: Dziki Gon
1257V

PSX Extreme - Twórcy Ghost of Tsushima zachwyceni Wiedźminem 3 - gra była dla nich dużą inspiracją

Ghost of Tsushima to aktualnie jedna z najgorętszych gier ostatnich tygodni. Twórcy z Sucker Punch Productions zachwycili świat swoją przygodą samuraja, ale okazuje się, że deweloperzy czerpali garściami z pracy Polaków. Wiedźmin 3: Dziki Gon był dużą inspiracją dla najnowszego hitu Sony.

Ghost of Tsushima wciąż skrywa wiele sekretów, które twórcy teraz chętnie przedstawiają, jednak możecie mieć pewność, że Sucker Punch Productions ma jeszcze wiele ciekawostek dotyczących prac nad grą. Część z nich znajdziecie w najnowszym numerze PSX Extreme.

W magazynie znalazła się oczywiście recenzja Ghost of Tsushimy, ale Kali rozmawiał z deweloperami, którzy chętnie podzielili się kilkoma ciekawostkami dotyczącymi gry. Twórcy wspominają między innymi o możliwościach PlayStation 4 Pro:

Kali: Ghost of Tsushima to jeden z ostatnich wielkich tytułów tej generacji. Sądzicie, że doszliście do granic możliwości PS4 Pro?

Chris: Coraz trudniej wycisnąć jeszcze więcej z bieżącej generacji, aczkolwiek jestem pewien, że pojawią się jeszcze wspaniałe gry na PS4.

Podczas rozmowy Natem Foxem (dyrektor kreatywny) oraz Chrisem Zimmermanem (współzałożyciel, programista i projektant) zdradzają między innymi – dlaczego wybrali Japonię, wspominają o możliwym rozbudowaniu naszego doświadczenia przez dodatkowe produkcje, a nawet omawiają takie klasyki jak Tenchu oraz potwierdzają inspirację Wiedźminem 3: Dziki Gon.

Jesteście zainteresowani pełnym wywiadem? Zapraszam po najnowszy PSX Extreme, gdzie znajdziecie także szereg recenzji, ciekawą publicystykę oraz sporo konkretów o kolejnych grach zmierzających na rynek. Wstępniak Rogera z informacjami o tekstach znajdziecie na naszej stronie.

Tagi: Ghost of Tsushima Sony Interactive Entertainment Sucker Punch