Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.08.2020 10:21
Dynasty Warriors
324V

Dynasty Warriors obchodzi 20 urodziny. Filmik z historią serii od Koei Tecmo

Ostatnie odsłony Dynasty Warriors raczej nie porywały, ale nie możemy zapominać, że ta seria miała swoje piękne momenty i potrafiła porywać (szczególnie na PS2).

Pierwsza odsłona serii Dynasty Warriors debiutowała 3 sierpnia 2000 roku w Japonii (pod tytułem: "Shin Sangoku Musou"). Na PS2 gra robiła w swoim czasie bardzo pozytywne wrażenie wizualne.

Na rynkach zachodnich produkcja z 2000 roku dorobiła się tytułu Dynasty Warriors 2, co wywołuje po dziś dzień spore zamieszanie. Skąd taka sytuacja? 3 lata wcześniej doszło do wydania innej gry od studia Omega Force pt. Sangokumuso i zdecydowano się dosyć niefortunnie, by nazwać ją na rynku amerykańskim "Dynasty Warriors". Tytuł z 1997 roku był jednak bijatyką z zupełnie innym charakterem rozgrywki od reszty serii. W związku  z tym faktem, Koei Tecmo jako początek marki uznaje grę z 2000 roku, czyli Shin Sangoku Musou.

Koei Tecmo postanowiło przypomnieć nam o 20 urodzinach marki tworzonej przez Omega Force. Z pewnością trzeba docenić zaangażowanie i determinację tego japońskiego studia, które od 20 lat związane jest z jednym pomysłem na gameplay (tworząc przy okazji inne produkcje korzystającego z podobnego schematu zabawy, takie jak Dragon Quest Heroes).

Niestety Dynasty Warriors 9 nie wyszło Omega Force zbyt dobrze (średnia ocen na poziomie 6/10). Ostatnia odsłona serii, która trafiła na rynek w 2018 roku okazała się pełna potknięć technicznych. Problemem gry była też kiepska grafika. Po czasie autorzy wprowadzili szereg poprawek i nowości. Miejmy nadzieję, że Omega Force przywróci serię do dawnej chwały w przyszłości.

Tagi: dynasty warriors