Eiyuden Chronicle ufundowane w 3 godziny! Gra od twórców Suikodena zachwyca screenami

Gry
2265V
Eiyuden Chronicle ufundowane w 3 godziny! Gra od twórców Suikodena zachwyca screenami
Bartosz Dawidowski | 28.07.2020, 12:24

Fani Suikodena nie zawiedli! Projekt Eiyuden Chronicle został ufundowany na Kickstarterze w zaledwie 3 godziny od rozpoczęcia planowanej na 1 miesiąc zbiórki.

Kiedy takie sławy RPG-owego świata jak Yoshitaka Murayama (autor kultowych, dwóch pierwszych Suikodenów) i Junko Kawano angażują się w tworzenie nowego projektu, fani od razu mobilizują się do działania. Widać to na przykładzie Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes, które zgromadziło zakładaną kwotę (509 tysięcy dolarów) do powstania na Kickstarterze w 3 godziny od rozpoczęcia zbiórki.

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes, które zapowiadane jest jako duchowy spadkobierca Suikodena, zebrało już 1,552 mln dolarów, a do końca akcji na Kickstarterze zostało jeszcze 31 dni. To pokazuje tylko, jak bardzo fani są spragnieni klasycznego jRPG-a w konwencji i stylistyce takiej jak w genialnym Suikodenie II.

Przy okazji rzućcie okiem na screenshoty z Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes. Jak widać autorzy zachowali znaną z RPG-ów Konami estetykę (chociaż wygląda na to, że lokacje będziemy przemierzać "na boki", jak w Valkyrie Profile). Z kolei w turowych walkach widać nacisk na formacje bojowe. 6-osobowa drużynę, tak jak w pierwszych dwóch Suikodenach, możemy ustawiać w przynajmniej dwóch rzędach. Postacie stojące z tyłu (w Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes wygląda na to, że tacy zawodnicy mogą zajmować pozycje np. na skałach czy wzniesieniach) są lepiej chronione przed atakami fizycznymi, ale muszą specjalizować się w walce na dystans, by być użyteczne w potyczkach. Do dyspozycji będziemy mieć ponad 100 postaci, które - tak jak w serii Suikoden - będziemy rekrutować do swojej armii.

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes zmierza na PS4, XOne, PS5, XSX, Switch oraz na PC. Deweloperzy mówią też już o next-genowej konsoli Nintendo, bo premiera RPG-a odbędzie się dopiero za 2-3 lata (prawdopodobnie pod koniec 2022 roku). 

Źródło: Kickstarter

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper