Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.07.2020 10:33
The Falconeer Xbox Series X
890V

The Falconeer to gra startowa dla Xbox Series X. Piękne walki powietrzne na gameplayowym zwiastunie

Na ostatnim pokazie gier zmierzających na Xbox Series X zabrakło tematu The Falconeer. Warto jednak zainteresować się tym tytułem. Szczególnie, że będzie to jedna z gier startowych dla nowej konsoli Microsoftu.

The Falconeer to projekt, nad którym dłubie od lat samotnie Tomas Sala, deweloper pracujący w branży od ponad 17 lat, odpowiedzialny m.in. za stworzenie Oberon's Court. Projekt znajduje się już na ostatniej prostej.

W The Falconeer będziemy brać udział w walce powietrznej, w otwartym świecie. W grze będziemy szybować "na pokładzie" potężnego ptaka, siejącego zniszczenie z niebios. Jak widać na zwiastunie, w którym nie zabrakło gameplayu, w tytule nie zabraknie "dogfightów" kojarzących się z pojedynkami pilotów z I czy II Wojny Światowej. W świecie fantasy zmierzymy się również z przeróżnymi maszynami bojowymi - np. z niszczycielami na morzach.

Wiadomo już, że The Falconeer będzie tytułem startowym na Xbox Series X. Gra zapewni 60 fps i rozdzielczość natywną 4K. Tytuł będzie dostępne w formule Smart Delivery, co oznacza, że płacimy tylko raz i możemy grać zarówno na Xbox Series X, jak i na Xbox One.

Wydawca gry ujawnił już edycję Day One, wzbogaconą o kilka bonusowych elementów.

W wydaniu Day One, które kosztuje 44,77 dolarów, znajdziemy:

  • Naklejki z Falconeer
  • Pudełkowe wydanie The Falconeer
  • Kartę z grafiką koncepcyjną
  • Cyfrową wersję ścieżki dźwiękowej
  • Cyfrowy poradnik do gry

Gra doczeka się też wydania pecetowego. Premiera w tym przypadku ma się odbyć na Steam.Tagi: The Falconeer Tomas Sala Wired Productions