Iza Łęcka Iza Łęcka 27.07.2020 08:46
Avowed Obsidian Entertainment
1399V

Avowed ma zapewnić świat większy od Skyrima. Gra jest rozwijana od ponad 2 lat

Obsidian Entertainment zaskoczyło graczy, prezentując podczas Xbox Games Showcase zupełnie nową produkcję. Avowed od początku zyskał miano „Skyrima od Obsidianu”, a owe określenie potwierdzają ostatnie przecieki. Twórcy chcą jednak dopracować i rozbudować niektóre elementy przypominające produkcję Bethesdy.

W trakcie Xbox Games Showcase zobaczyliśmy pierwszy zwiastun Avowed. Twórcy jeszcze nie zdradzają konkretów dotyczących gry, choć część szczegółów została przedstawiona przez jednego z informatorów. Klobrille, który często dzieli się zakulisowymi nowinkami dotyczącymi gier Microsoftu, potwierdził prawdziwość udostępnionych informacji.

Zgodnie z doniesieniami Avowed powstaje od przeszło dwóch lat, w tym czasie będąc rozwijany przez około 100 osób. Siedem miesięcy wcześniej trwała pre-produkcja, teraz deweloperzy znajdują się w fazie pełnej produkcji i planują systematyczne powiększanie zespołu.

Tytuł zaprowadzi graczy do w pełni otwartego świata, który będzie „znacznie większy” od tego ze Skyrima, ale twórcy nie chcą jedynie zwiększyć rozmiaru – w tym przypadku właściwszymi określeniami będą „gęstszy” oraz „bardziej zróżnicowany”. Specjaliści z Obsidianu mają zaproponować niezwykle rozbudowaną fizykę, next-genową sztuczną inteligencję czy też dopracowane oświetlenie. W grze pojawi się zmienna pogoda w czasie rzeczywistym oraz bardzo zaawansowany edytor do tworzenia bohatera. Na PC będzie można tworzyć mody, choć wersja na Xboksie ma otrzymać możliwość włączania projektów.

W Avowed pojawi się wiele frakcji, do zespołu dołączymy towarzyszy, a podczas rozgrywki natrafimy na wielu bossów – niektórzy będą sporych rozmiarów. W świecie pojawią się dwa duże miasta oraz wiele mniejszych, ale studio przywiązuje również uwagę do kontrastujących dzikich obszarów, rzek, gór czy też opustoszałych terenów.

Według doniesień, Avowed zadebiutuje pod koniec 2022 lub na początku 2023 roku.

Źródło: https://www.dsogaming.com/news/first-details-for-obsidians-avowed-mod-support-real-time-weather-fully-open-world-more/

Tagi: Avowed Microsoft Obsidian Entertainment