Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.07.2020 18:02
Balan Wonderworld
605V

Balan Wonderland to zupełnie świeże IP od Square Enix. Twórca Sonica pokazał nową grę

Square Enix już wczoraj zapowiedziało, że zamierza zaprezentować graczom nową produkcję i tytuł został zapowiedziany podczas pre-showu Microsoftu. Balan Wonderland zmierza na Xboksa Series X, Xboksa One, PlayStation 5, PlayStation 4 i PC, więc gracze mogą szykować się na ciekawą przygodę.

Yuji Naka to były szef Sonic Team, który jest uważany za ojca Sonica. Deweloper pracuje nad zupełnie nowym IP dla Square Enix i produkcja została zapowiedziana jeszcze przed głównym wydarzeniem Microsoftu.

Balan Wonderworld to platformówka 3D, która zadebiutuje wiosną 2021 roku. Yuji Naka postanowił zaproponować graczom klasyczne wrażenia i zatrudnił do współpracy między innymi Naoto Oshimę, czyli projektanta postaci, z którym stworzył Sonica.

W Balan Wonderworld poznamy historię dwóch bohaterów – Emmy i Leo – którzy trafią do „nowego, dziwnego świata pełnego dziwacznych widoków i kapryśnych mieszkańców”. Gracze staną do walki z licznymi przeciwnikami, a ich główną bronią będą kostiumy, bo to właśnie za ich pomocą skorzystamy z przykładowo nowych broni.

Tagi: Balan Wonderworld Square Enix Yuji Naka