Cyberpunk. Odrodzenie zmierza do księgarń. Już wkrótce poznacie historię Andrzeja Ziemiańskiego

Gry
621V
Cyberpunk. Odrodzenie zmierza do księgarń. Już wkrótce poznacie historię Andrzeja Ziemiańskiego
Iza Łęcka | 23.07.2020, 12:42

Już wkrótce wszyscy entuzjaści cyberpunkowych klimatów będą mogli wczytać się w najnowszą powieść Andrzeja Ziemiańskiego. „Cyberpunk. Odrodzenie” przedstawi intrygującą historię emerytowanego policjanta, który za wszelką cenę musi odnaleźć dziewczynę – w pilnie strzeżonym laboratorium zamordowała ona grupę naukowców. Przeczytajcie zapowiedź i przygotujcie się na premierę.

„Cyberpunk. Odrodzenie” to najnowsza powieść Andrzeja Ziemiańskiego, z którym miał okazję porozmawiać Roger. Nasz naczelny podjął się nie tylko bieżących tematów, ale dzięki dyskusji poznaliśmy wiele szczegółów dotyczących zbliżającej się premiery książki.

Tym razem autor cyklu „Achaja” zdecydował się na przybliżenie najmroczniejszych sekretów rozświetlonego neonami Zakazanego Miasta – futurystyczna metropolia przepełniona jest zbrodnią i nauką przyszłości. Jak podkreśla pisarz, obraz miasta zaprezentowany w jego poprzedniej powieści „Toy Wars” zaczyna coraz przypominać naszą rzeczywistość, więc „Cyberpunk. Odrodzenie” stało się spojrzeniem na gatunek z nowej perspektywy, czerpiąc garściami z klasyków gatunku, ale przede wszystkim „oddając też ducha obecnych czasów, które zdają się być spełnieniem obaw sprzed lat”.

W obecnych czasach zatracamy się w wirtualnej rzeczywistości, jesteśmy bombardowani złymi wiadomościami i coraz nowszymi technologicznymi nowinkami. Jesteśmy o krok od momentu, w którym człowiek zostanie zdominowany przez maszyny i będzie musiał z nimi walczyć:

„Okryte mgłą i spowite deszczem wieżowce, wąskie, zatłoczone uliczki, pulsujące neony i wielkoformatowe holograficzne reklamy to tło rzeczywistości, w której kwitną przestępczość, nielegalny handel bronią, danymi, a nawet ludzkim ciałem. To świat, w którym jednostka nic nie znaczy, a za los ogółu odpowiadają wielkie korporacje i gangi. To wielopoziomowe, mroczne, rządzące się swoimi prawami Zakazane Miasto.”

Dzisiaj możemy potwierdzić, że powieść „Cyberpunk. Odrodzenie” zadebiuuje 12 sierpnia, a zainteresowani czytelnicy już od 1 stycznia mogli składać zamówienia przedpremierowe.

Cyberpunk. Odrodzenie zmierza do księgarń. Już wkrótce poznacie historię Andrzeja Ziemiańskiego

Źródło: Informacja prasowa: Better Gaming Agency

Komentarze (24)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper