Maciej Marchewka Maciej Marchewka 20.03.2010 09:21
Hydrophobia
718V

Hydrophobia

Pamiętacie jeszcze Hydrophobię? Szczerze mówiąc położyłem lachę na ten projekt sądząc, że już dawno temu wylądował w koszu. Tymczasem gra ma się nie najgorzej, o czym poinformował nas sam deweloper umieszczając na swojej stronie zegar odliczający czas do ujawnienia konkretnych informacji na temat gry.xxxxx

 

Zegar przestanie tykać dokładnie w dniu targów Penny Arcade Expo, tam więc będziemy wyglądać nowych doniesień. Hydrophobia z pudełkowej wersji została wprawdzie zdegradowana do roli gry "bez tektury", zapowiada się jednak naprawdę ciekawie. Odświeżmy sobie pamięć: akcja rozgrywa się na pokładzie ogromnego okrętu morskiego "Królowa Świata", na którym wszyscy wpływowi ludzie naszej cywilizacji schronili się przed światem pogrążonym w przeludnieniu, skrajnym ubóstwie i totalnym chaosie. Jednak podczas hucznych obchodów rocznicy statku dochodzi do ataku terrorystycznego, efektem czego pływające miasto szybko zaczyna nabierać wody. W butach pani inżynier przyjdzie nam więc uratować ostatni bastion ludzkiej cywilizacji zanim ten pogrąży się w odmętach oceanu.

 

Nie jest jasne na czym polegać będzie rola gracza, obrazki sugerują jednak, że będzie to standardowa gra akcji z dużą ilością strzelania. Według oklepanego schematu zatem. Innowacyjne będzie natomiast środowisko. Dark Energy specjalnie na tę okazję opracowało silnik HydroEngine, który będzie odpowiedzialny za niezwykle naturalne zachowanie wody, która prócz wspomnianych terrorystów stanowić będzie główne zagrożenie. Do PAX zostało raptem 5 dni, czekamy!

Tagi: dark energy digital Hydrophobia