Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 18.07.2020 16:30
Gears Tactics na Xbox One
710V

Gears Tactics trafi na Xbox One. Twórcy wreszcie zdecydowali się wydać grę poza PC

Choć najnowszy spin-off serii Gears zadebiutował zaledwie trzy miesiące temu, to jego temat bardzo szybko ucichł. Teraz twórcy postanowili przypomnieć o projekcie, przenosząc go na Xbox One. 

Gears Tactics to spin-off kultowej serii, którą doskonale znają wszyscy posiadacze konsol od Microsoftu. Eksperymentalna gra od Splash Damage spotkała się z całkiem ciepłym przyjęciem i zbierała dobre oceny (zachęcam choćby do recenzji Wojtka, który wypunktował jej zalety), więc zaskoczeniem może być, jak ucichły głosy na jej temat. 

Gra zadebiutowała wyłącznie na PC, a w kwestii ewentualnego przeniesienia na konsole Xbox One usłyszeliśmy na początku roku i... Właściwie od tamtego momentu nie było na ten temat zbyt wiele rozmów, a przynajmniej tak mogło się wydawać, albowiem nie otrzymywaliśmy żadnych nowych informacji. 

Teraz okazuje się jednak, co mogliśmy usłyszeć podczas transmisji Inside Unreal z twórcami ze studia The Coalition, że projekt oficjalnie zadebiutuje na konsolach od Microsoftu jeszcze tej jesieni! Nie dostaliśmy niestety dokładnej daty premiery, ale możemy spodziewać się, że będzie to blisko końca życia konsol.

 

 

Źródło: https://gamingbolt.com/gears-tactics-comes-to-consoles-this-fall

Tagi: Gears Tactics Splash Damage Xbox Game Studios