Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.07.2020 18:59
Netflix „The Old Guard” gaming
653V

Netflix wspiera grające kobiety i zapowiada specjalne wydarzenie z okazji premiery The Old Guard

Netflix z okazji premiery „The Old Guard” postanowił zapowiedzieć ciekawe wydarzenie. Firma zamierza wspierać grające kobiety i przygotowała specjalny turniej. Sprawdźcie szczegóły i dołączcie do drużyny.

„The Old Guard” zadebiutował już na platformie Netflix (sprawdźcie naszą recenzję), a teraz firma zamierza odpowiednio świętować debiut produkcji. Korporacja pragnie zauważyć, że gaming nie jest już przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn – najnowsze badania pokazują, że 47% polskiej społeczności graczy stanowią kobiety, a co czwarta kobieta jest fanką sportów elektronicznych. Dodatkowo, aż 20% streamów na Twitchu prowadzą influencerki gamingowe.

Wspomniany film platformy Netflix oferuje mocny przekaz dotyczący kobiet i właśnie nawiązując do niego, korporacja przygotowała platformę, która ma „zapewnić grającym kobietom większą widoczność i nadać pozytywny przekaz wewnątrz społeczności”.

I to właśnie tutaj pojawia się wspomniane wydarzenie. Dwie drużyny prowadzone przez popularne gamingowe streamerki będą rywalizować w trzech najpopularniejszych tytułach w Polsce, czyli Counter Strike: Global Offensive, Fortnite i Valorant. Zespoły będą składać się z trzech przedstawicielek polskiej sceny gamingowej i jednego influencera. W drużynie A wspólnie zagrają: Dżejdżejka, Nieuczesana, AL3XANDRAS i Gimper, z kolei szeregi drużyny B zasilą: Veneea, Kasix, Brunecia i TaZ.

Chcesz sprawdzić swoje umiejętności? Do piątkowej rozgrywki będą mogli również dołączyć obserwujący. Każdy z zawodników będzie potrzebować chwili oddechu w trakcie wielogodzinnej rozgrywki, nie oznacza to jednak przerwania pojedynku! Właśnie wtedy do drużyny dołączy wylosowana wcześniej osoba. Co należy zrobić, aby mieć szansę zagrać ramię w ramię z Dżejdżejką lub Veneeą?

„Każdy z zaangażowanych influencerów, 13 lipca opublikował post informujący o mechanice The Old Guard Game Night na swoim Facebooku. Pod postem, w sekcji komentarzy znalazło się pytanie: Która postać z filmu The Old Guard powinna znaleźć się w Twojej drużynie i dlaczego? Docelowo zostanie wybranych 20 najbardziej kreatywnych komentarzy. Ich autorzy zagrają jeden mecz w wybranej przez siebie drużynie. Zgłoszenia są przyjmowane do czwartku, 16 lipca, a zwycięzcy zostaną wyłonieni następnego dnia.”

Zainteresowanych zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

Źródło: Informacja prasowa: Netflix

Tagi: gaming Netflix