Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.07.2020 10:05
Under czerpie z klimatu P.T. Hideo Kojimy. Zwiastun i gameplay nadciągającego horroru
946V

Under czerpie z klimatu P.T. Hideo Kojimy. Zwiastun i gameplay nadciągającego horroru

Bardzo klimatyczny horror Under, w którym musimy wydostać się z tonącego okrętu pasażerskiego, znajduje się już na ostatniej prostej. Gra dorobiła się świeżego trailera i gameplayu.

Deweloperzy ze studia Globiss poinformowali nas, że do wydania gry na Steam dojdzie w III kwartale bieżącego roku. To jeśli chodzi o wersję pecetową, bo studio pracuje również nad wydaniem Under dla konsol (XOne i PS4). Tutaj niestety Globiss Interactive nie ma jeszcze nawet przygotowanego okienka wydawniczego. Spodziewać się można zatem premiery konsolowej najwcześniej w 2021 roku.

Co wiemy o Under? W grze wcielamy się w weterana I W.Ś., który wybrał się w podróż okrętem. Pech chciał, że ogromny liniowiec rozszczelnił się na pełnym morzu i powoli się zatapia. Pod pokładem okrętu zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Pasażerowie zmieniają się w demoniczne stwory a protagonista musi walczyć o przetrwanie w ekstremalnych warunkach.

W Under pewne znaczenie odgrywa presja czasowa - okręt powoli się zatapia, co jeszcze wzmaga uczucie paniki w grze. Trailer, który znajdziecie poniżej, prezentuje się dobrze (oprawa tytułu kojarzy się dosyć mocno z kultowym demem P.T., co można odczytywać tylko jako zaletę). Miejmy zatem nadzieję, że Under okaże się naprawdę przerażającym i dobrze zrealizowanym horrorem - zaskoczeniem na miarę Amnesia: The Dark Descent z 2010 roku. 

Źródło: https://store.steampowered.com/app/1128140/Under/

Tagi: horror pc ps4 under xone