Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.07.2020 14:03
Worms Rumble
2639V

Worms Rumble na pierwszej rozgrywce. Nowa wizja na serię atakowana przez graczy: „proszę anulujcie to”

Pierwsi gracze otrzymali dostęp do bety Worms Rumble, ale Team17 mogło liczyć na inne opinie dotyczące produkcji. Fani narzekają na zmianę koncepcji i pod najnowszym materiałem nie brakuje bardzo negatywnych reakcji sympatyków serii.

Już na początku marca informowaliśmy naszych czytelników o nowym projekcie w uniwersum Wormsów. Gra została zapowiedziana podczas pokazu gier PlayStation Indies i już pierwszy pokaz wywołał mieszane opinie wśród części graczy.

Team17 postanowiło bardzo mocno zaszaleć i zaproponowało graczom rozgrywkę w czasie rzeczywistym, a jednym z trybów jest Battle Royale. Deweloperzy pierwszy raz w historii porzucają turowy system pojedynków i ta wiadomość mocno podzieliła fanów.

Teraz redakcja IGN opublikowała pierwszy gameplay i sympatycy klasycznej rozgrywki wyrazili swoje niezadowolenie – według zainteresowanych Worms Rumble jest pozbawiony unikatowego i oryginalnego elementu znanego z serii, a nie brakuje głosów, według których to po prostu powinien być jeden z trybów.

„Kto o to prosił? Nigdy nie słyszałem, by ktokolwiek powiedział, że Wormsy potrzebują PvP w czasie rzeczywistym”

„Proszę to odwołać i przestać być klaunami, Team17.”

„Unikatowe i oryginalne elementy z marki zniknęły.”

„Turowy system walki zniknął?! To najlepszy element Wormsów”

„Wygląda jak gra mobilna :(„

„Ten gameplay sprawił, że jestem smutny”

Reakcje były łatwe do przewidzenia, ale szczerze mówiąc? Worms Rumble wygląda nawet przyjemnie. Nie będzie to największy hit, jednak musimy pamiętać o jednym – Team17 pewnie dalej tworzyłoby klasyczny Wormsy, gdyby ta formuła osiągała oczekiwane wyniki.

Źródło: YouTube.com

Tagi: team17 worms Worms Rumble