Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 14.07.2020 14:56
Death stranding
902V

Death Stranding na PS5? Dyrektor techniczny odpowiada na pytanie

Dyrektor techniczy Death Stranding, Akio Sakamoto, wypowiedział się na temat potencjalnego portu rzeczonej gry na PlayStation 5.

Death Stranding zainteresowało bardzo dużo pecetowców. Produkcja Kojimy, podobnie jak Horizon Zero Dawn od Holendrów z Guerilla Games, podbiła Steama zbierając lepsze oceny od wersji na PlayStation 4. Na port opłacało się czekać, bowiem zainteresowani mogą bawić się nawet w 100 klatkach na sekundę. Narzekać nie mogą także posiadacze monitorów 21:9 - ekipa znanego Japończyka zadbała o wsparcie dla ekranów „ultrawide”.

Najnowsza pozycja Hideo Kojimy będzie zapewne dostępna także na PlayStation 5 za sprawą wstecznej kompatybilności, lecz deweloperzy myślą obecnie nad kolejnym pełnym portem. Na temat wypowiedział się dyrektor techniczny, Akio Sakamoto, który w wywiadzie dla Eurogamera oznajmił:

W tej chwili skupiamy się na wersji Death Stranding na PC, więc nie możemy nic powiedzieć na temat PS5. Ale kiedy weźmiemy trochę oddechu po ukończeniu obecnego portu, z pewnością chcielibyśmy przyjrzeć się głębiej [PS5 - przyp.red.] i myślę, że powiadomimy wszystkich, gdy podejmiemy jakieś decyzje w tym temacie.

Jest to dosyć interesująca kwestia dla osób, które z Death Stranding nie miały jeszcze do czynienia z różnych powodów. Port na PS5 mógłby zachęcić niektórych do sprawdzenia gry Kojimy szczególnie na początku generacji, kiedy tytułów next-genowych na rynku będzie bardzo mało.

Źródło: https://gamingbolt.com/death-stranding-technical-director-says-a-ps5-version-will-be-looked-into

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment