Iza Łęcka Iza Łęcka 13.07.2020 08:10
Rocket Arena
465V

Rocket Arena zostanie mocno rozbudowana. EA zdradza konkrety

Electronic Arts potwierdziło plany rozwoju Rocket Arena. Rozbudowa gry będzie realizowana poprzez kolejne sezony, dzięki którym gracze otrzymają dostęp do między innymi nowych bohaterów. Sprawdźcie szczegóły.

Rocket Arena to nowa strzelanka, która została zapowiedziana w trakcie EA Play Live 2020 - sprawdźcie nasze wrażenia. Wydawcą tytułu został Electronic Arts, jednak to Final Strike Games odpowiada za rozwój gry. Premiera została ustalona na 14 lipca, ale śmiało można stwierdzić, że debiut jest dopiero początkiem. Rozwój Rocket Areny bazować będzie na sezonach, a pierwszy wystartuje już 28 lipca. Od tego czasu tytuł zostanie rozbudowany o nowe mapy, tryby, różnorodne wydarzenia i nowego bohatera.

W pierwszych tygodniach (1 sezonu) planowane jest zaprezentowanie motywacji każdej postaci z Rocket Championship Tour. Wszyscy bohaterowie pragną zdobyć trofeum, ale walka o puchar ukaże różnorodne kierujące nimi pasje i osobowość.

W pierwszym sezonie Rocket Areny otrzymamy dostęp do Flux – jest to zupełnie nowa bohaterka, która zostanie szerzej przedstawiona w następnych dniach. Gracze mogą także liczyć na ponad 10 nowych playlist, reprezentujących tryby gry, w tym PVE i rankingowy.

Przedstawiciele Electronic Arts podkreślają, że każdy sezon w Rocket Arenie będzie trwać około 3 miesiące i zaprezentuje:

  • Nowego bohatera wraz ze 100 poziomami nagród za rozwój i nowymi przedmiotami kosmetycznymi. Nowe postacie będą darmowe dla wszystkich graczy.
  • Ograniczone czasowo wydarzenia, które wprowadzą nowe mapy do gry wieloosobowej, ekskluzywne, tematyczne stroje bohaterów i inne przedmioty kosmetyczne, wiele nowych playlist i trybów gry, a także nowe wyzwania związane z tematem wydarzenia. Wydarzenia odbywają się w poszczególnych regionach Krateru i są z nimi związane, mogą także wprowadzić do gry całkiem nowe regiony.
  • Rotacje trybów gry i playlist - Poza playlistami specjalnych wydarzeń i playlistami weekendowymi, zespół projektantów FSG będzie aktualizować wybór trybów gry i map na podstawie opinii społeczności.
  • Nowy karnet wystrzałowy, który będzie zawierał ponad 100 nagród na poziomach darmowych i premium. PD zdobyte w dowolnych playlistach online gry Rocket Arena będą awansować twój karnet wystrzałowy i nagradzać cię ekskluzywnymi strojami bohaterów, premiami do PD, smugami megawystrzału i innymi rzeczami.
    • Wypełnienie karnetu wystrzałowego da ci łącznie 1500 jednostek paliwa rakietowego - wystarczająco dużo, żeby zdobyć karnet wystrzałowy na następny sezon (koszt: 950 jednostek paliwa rakietowego).
  • Nowy sezon rangowy, który zawiera specjalną playlistę rangową dla graczy najbardziej nastawionych na rywalizację w Rocket Arena. Każdy sezon wprowadza zmiany do mety gry rangowej, które mogą obejmować nowe przedmioty, artefakty oraz szczegółowe ustawienia.
  • I jeszcze więcej!

Poniżej możecie sprawdzić dwa zwiastuny oraz grafikę prezentującą plany rozwoju gry. Zachęcam do spojrzenia na materiał „Bohaterowie Krateru”, który przedstawia bohaterów Rocket Areny.

Źródło: Informacja prasowa: Electronic Arts

Tagi: Electronic Arts Final Strike Games Rocket Arena