Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 11.07.2020 13:35
Monster Hunter 2021
691V

Monster Hunter. Filmowa adaptacja przesunięta na 2021 rok

W ostatnich miesiącach Sony bardzo dużo inwestuje w filmowe adaptacje swoich największych hitów oraz aktywnie współpracuje chociażby z Capcomem, przy produkcji ekranizacji ich wielkich tytułów.

Światowe problemy związane z koronawirusem wciąż dotykają wiele branż rozrywkowych i pomimo ostatniej próby otwarcia kin w USA, czy też lekkiego poluzowania międzynarodowych obostrzeń podróżniczych, prace na planach filmowych nadal są niezwykle utrudnione.

Capcom we współpracy z filmowym oddziałem Sony działa obecnie nad filmową adaptacją marki Monster Hunter, za którą to wziął się (niestety) Paul W. S. Anderson, a główną rolę przyjęła Milla Jovovich, Pierwotnie planowano, że tytuł wskoczy na srebrny ekran już 4 września 2020 roku, jednakże przez wspomnianą już pandemię, zdecydowano się na bardzo duże odsunięcie premiery w czasie.

Głównym czynnikiem stojącym za podjęciem tej decyzji jest podobno bardzo słaba sytuacja w USA i ryzyko, że kina nie otworzą się tam nawet i w sierpniu, co nie wróży jakichś wielkich finansowych sukcesów żadnemu z filmów, jaki wyjdzie w najbliższym czasie. Dlatego właśnie najbezpieczniejszą opcją według twórców jest zaplanowanie debiutu filmowego Monster Huntera na 23 kwietnia 2021 roku.

Źródło: https://naekranie.pl/aktualnosci/monster-hunter-premiera-opozniona-film-oparty-na-grze-nie-pojawi-sie-w-2020-roku-1594459021

Tagi: Capcom kino monster hunter Sony