Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.07.2020 10:15
Ennio Morricone umarł
1561V

Ennio Morricone nie żyje. Śmierć słynnego kompozytora, którego muzykę mogliśmy również słuchać w grach

Nie żyje jeden z najlepszych i najbardziej znanych kompozytorów muzyki filmowej. Włoskie media poinformowały dzisiaj o śmierci Ennio Morricone.

Ennio Morricone umarł 6 lipca w Rzymie. Śmierć nastąpiła w rezultacie powikłań po upadku, w którym mężczyzna złamał kość udową.

91-letni kompozytor zapisał się złotymi zgłoskami w annałach muzyki filmowej. Ennio Morricone posiadał wyjątkowy talent do tworzenia pięknych melodii na potrzeby kina (kultowe dzieła m.in. do "Misji", "Konesera", "Nienawistnej Ósemki", "Nietykalnych" czy "Dawno temu w Ameryce"). Za swoje utwory Morricone otrzymał dwa Oscary.

W ciągu swojej kariery Ennio Morricone stworzył muzykę do ponad 450 filmów. Choć artysta nie komponował utworów na potrzeby gier, to niektórzy wydawcy i tak sięgali po jego muzykę na potrzeby interaktywnej rozrywki, wykupując stosowne licencje. Przearanżowaną kompozycję "Here's to You" z filmu "Sacco & Vanzetii" mogliśmy posłuchać w Metal Gear Solid V: Ground Zeroes oraz w Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots. Muzyka Morricone rozbrzmiewała też w  grze Blur (2010), w Alfa Romeo Racing Italiano (2005) i w Darkwatch (2005).

Źródło: https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Ennio-Morricone-nie-zyje.-Wybitny-wloski-kompozytor-mial-91-lat

Tagi: ennio morricone film kino metal gear muzyka