Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.07.2020 11:57
Reckful World of Warcraft
5605V

Reckful popełnił samobójstwo. Nie żyje jeden z bardziej znanych graczy i streamerów World of Warcraft

Społecznością fanów World of Warcraft wstrząsnęła tragedia. Nie żyje jeden z najbardziej znanych streamerów i fanów kultowego MMORPG-a stworzonego przez Blizzarda.

Byron "Reckful" Bernstein umarł w wieku 31 lat. Jak poinformowali jego współlokatorzy i była partnerka, Reckful popełnił w czwartek samobójstwo.

Byron "Reckful" Bernstein był doskonale znaną postacią społeczności fanów World of Warcraft. Ogromną popularność Reckful zyskał prowadząc swoje transmisje na żywo na Twitchu, gdzie śledziło jego poczynania 960 tysięcy osób. Mężczyzna odnosił duże sukcesy na tym polu, zaliczając się do elity graczy World of Warcraft, wygrywając m.in. wiele turniejów.

Reckful przyznawał się od pewnego czasu, że zmaga się z depresją. Mężczyzna w ostatnich wpisach na Twitterze odnosił się do swojej byłej partnerki, z którą nie spotykał się od pół roku. Reckful oświadczył się byłej dziewczynie poprzez Twittera przed popełnieniem samobójstwa, pisząc jednocześnie, że jest "szaloną osobą".

Warto w tym miejscu przypomnieć, jak poważnym problem, którego nie wolno ignorować, jest depresja. Każda osoba znajdująca się w stanie kryzysu psychicznego może zwrócić się do Centrum Wsparcia, które działa od 2017 roku z pomocą psychologów Fundacji Itaka.

Źródło: https://www.thesun.co.uk/tvandshowbiz/12017281/twitch-streamer-byron-reckful-bernstein-dead-suicide/

Tagi: Blizzard Entertainment World of Warcraft