Iza Łęcka Iza Łęcka 03.07.2020 07:35
EVO Online 2020
1026V

EVO Online 2020 odwołane. Wielka afera z turniejem bijatyk

W nocy sceną bijatyk wstrząsnęła wiadomość dotycząca EVO Online 2020 oraz Joey'ego Cuellara. Dyrektor generalny turnieju został oskarżony o wykorzystywanie seksualne. Z uczestnictwa w rozgrywkach wycofały się kolejne firmy, a wydarzenie zostało odwołane. Były już CEO przyznał się do zarzutów.

Evolution Championship Series to najbardziej znany turniej bijatyk, który odbywał się nieprzerwanie od 1996 roku. Pandemia zmieniła plany organizatorów i zamiast EVO 2020, które miało odbyć się w dniach od 31 lipca do 2 sierpnia, zaproponowano EVO Online 2020. Cyfrowy turniej miał odbywać się począwszy od 4 lipca, przez kolejne weekendy, aż do 2 sierpnia.

Niestety, obecnie możemy potwierdzić, że impreza się nie odbędzie. W nocy Joey Cuellar został oskarżony o wykorzystywanie seksualne, a powaga zarzutów była na tyle duża, że producenci i wydawcy gier (Bandai Namco, Capcom, NetherRealm Studios) rezygnowali z uczestnictwa w wydarzeniu.

Na odpowiedź zarządu EVO nie musieliśmy długo czekać : Cuellar został zwolniony, a na stanowisko tymczasowego dyrektora generalnego został obsadzony Tony Cannon, który musiał odwołać wydarzenie. Turniej nie może odbyć się bez najbardziej znanych bijatyk, a największe firmy nie chcą wspierać EVO.

Joey Cuellar przyznał się do zarzuconych mu czynów i przeprosił:

“Przepraszam. Nigdy nie chciałem nikogo skrzywdzić. Byłem młody, lekkomyślny i robiłem rzeczy, z których nie jestem dumny. Dorastałem i dojrzewałem przez ostatnie 20 lat, ale to niczego nie usprawiedliwia. Wszystko, co starałem się zrobić, to stać się lepszym człowiekiem. Jeszcze raz, naprawdę mi przykro.”

Poniżej zamieszczamy ogłoszenia i przedstawione informacje od wydawców/producentów:

Stanowisko organizatorów dotyczące odwołania EVO:

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/07/evo-online-2020-cancelled-in-wake-of-sexual-abuse-allegations

Tagi: evo evo 2020 evo online evo online 2020