Multikino i Cinema City opóźniają otwarcie kin. Sytuacja w USA przekłada się na polskie realia

Filmy/seriale
1103V
Multikino i Cinema City opóźniają otwarcie kin. Sytuacja w USA przekłada się na polskie realia
Bartosz Dawidowski | 02.07.2020, 12:44

W wielu regionach USA notowane są duże liczby zakażeń koronawirusem, co zmusza wielkie sieci, takie jak AMC, do opóźnienia otwarcia swoich kin. Sytuacja ze Stanów Zjednoczonych przekłada się oczywiście na nasze kinowe realia.

Znaczne opóźnienie otwarcia wielkich sieci kinowych w USA ma wpływ na opóźnianie kolejnych premier filmowych (wiemy już, że filmy takie jak "Tenet", "Mulan" czy "Nieobliczalny" zadebiutują później, niż planowano). Na taką sytuację zareagowało już Multikino.

Firma otworzyła część swoich kin 19 czerwca i planowała 3 lipca otworzyć kolejne swoje placówki. Wiemy już, że tak się nie stanie. Multikino wydało oświadczenie, w którym podkreśla, że w związku z przesunięciem wyczekiwanych filmowych premier, pozostałe kina sieci nie wznowią działania 3 lipca. Firma nie podała daty wznowienia działania swoich pozostałych kin.

"Multikino jako pierwsza sieć kin w Polsce stopniowo otwiera swoje kina. Część multipleksów wznowiła działalność 19 czerwca br. Seanse filmowe po przerwie odbywają się zgodnie z planem, a dzięki zapewnionemu przez nas zapleczu sanitarnemu i materiałom informacyjnym na terenie kin udział w projekcjach jest przyjemny i bezproblemowy.

W związku z przesunięciem najbardziej wyczekiwanych przez widzów premier filmowych zdecydowaliśmy, że pozostałe kina sieci Multikina nie wznowią działalności 3 lipca br.

O planowanej dacie otwarcia pozostałych multipleksów, poinformujemy w kolejnych komunikatach" - głosi komunikat Multikina.

Jak podaje serwis Naekranie, na taką samą decyzję zdecydowało się kierownictwo sieci Cinema City, które planowało otwarcie swych placówek 3 lipca. Wiemy już, że tego dnia nie dojdzie do wznowienia działania kin Cinema City. Firma nie podała nowej daty otwarcia swoich kin. 

Źródło: https://naekranie.pl/aktualnosci/multikino-nie-otworzy-kin-3-lipca-mamy-oswiadczenie-1593681521

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper