Iza Łęcka Iza Łęcka 02.07.2020 11:58
Komornik Michała Gołkowskiego
1515V

Komornik Michała Gołkowskiego jako wysokobudżetowy RPG. Znamy pierwsze informacje dotyczące gry

Na rynku pojawi się jeszcze jedna produkcja, która będzie czerpać garściami z twórczości polskiego pisarza. Studio Sylen Studio podjęło się przeniesienia „Komornika” stworzonego przez Michała Gołkowskiego. Poznaliśmy pierwsze informacje dotyczące projektu.

Michał Gołkowski to bardzo płodny pisarz, który w 2013 roku po raz pierwszy zaoferował czytelnikom książkę „Ołowiany Świt” – historia została oparta na uniwersum „S. T. A. L. K. E. R.”. W następnych latach autor napisał 20 książek osadzonych w pięciu różnych uniwersach, zyskując dzięki temu spore, stałe grono oddanych czytelników. Podczas gdy sam Gołkowski zajmuje się rozwijaniem „SybirPunk” (powstaną także gry!), Sylen Studio nawiązało z autorem współpracę, na mocy zostanie stworzona gra bazująca na wcześniejszej książce.

Deweloperzy odpowiedzialni za Dream of Gods (gra to ciekawy mix gatunków: MOBA, RTS, hack'n'slash, tower defense, battle royale), wezmą na warsztat „Komornika”, czyli nietuzinkową wizję biblijnej apokalipsy, która w księgarniach zadebiutowała w 2016 roku.

„Od samego początku słyszałem, że „Komornik” aż się prosi albo o film, albo grę. Zawsze odpowiadałem: czuwajcie i bądźcie czujni, bo nie znacie dnia ani godziny. Nie ma na świecie przypadków, wyłącznie znaki… Trzeba być głupcem żeby przeoczyć moment, kiedy Apokalipsa puka do Twoich drzwi i proponuje coś takiego” – mówi Michał Gołkowski.

Deweloperzy chcą zapewnić „wysokobudżetowego RPG-a”, choć aktualnie nie potwierdzono jeszcze platform docelowych. Twórca całej serii będzie miał możliwość ingerowania w fabułę produkcji Sylen Studio, a premiera gry zaplanowana jest na 2023 rok.

Tak nawiązanie współpracy skomentował Dariusz Mytych, prezes Sylen Studio:

„Podpisanie umowy z Michałem Gołkowskim to bardzo ważny moment w rozwoju Sylen Studio. Cieszymy się, że tak znana i rozpoznawalna osoba ze świata literatury fantasy widzi potencjał w realizacji wspólnego projektu. Przed nami spore wyzwanie – odzwierciedlenie abstrakcyjnego uniwersum książki „Komornik” będzie wymagało sporej kreatywności od naszego zespołu. Nieocenionym wsparciem będzie zaangażowanie autora w proces produkcji gry”

Wiadomość na pewno ucieszy sympatyków twórczości Michała Gołkowskiego, który mając wkład w projekt zespołu Sylen Studio, będzie czuwał nad zapewnieniem klimatu znanego z książki. My ze swojej strony życzymy twórcom powodzenia!

Źródło: https://strefainwestorow.pl/wiadomosci/20200702/sylen-studio-podpisalo-umowe-ze-znanym-pisarzem-fantasy

Tagi: komornik Michał Gołkowski Sylen Studio